Britaká hudobná skupina Coldplay nie je na scéne žiadnym nováčikom. Ich hudba spestruje hudobný svet už takmer tridsať rokov. Napriek tomu ich sláva nepoľavuje a zdá sa, že momentálne sú dokonca úspešnejší než kedykoľvek predtým!

Pravdepodobne ste na nejaké koncertné video Coldplay už narazili. Či už na sociálnych sieťach priateľov a rodiny, alebo pri scrollovaní rôznych aplikácií. Na koncerte skupiny nechýbajú svietiace náramky pre všetkých divákov, ohňostroje, konfety a mnoho iného. Pridajte k tomu nesmrteľné hudobné hity a fantastického a šarmantnhéo Christa Martina a získate recept na úspešné turné!

Mnoho ľudí označuje súčasné koncerty tejto skupiny za najlepšie, aké kedy zažili. Niektorí dokonca tvrdia, že ide o najlepšiu živú šou, aká bola kedy vyprodukovaná. V tomto prípade teda asi závisí skôr na osobných preferenciách každého diváka. Pokiaľ však máte záujem osobne zistiť, či naozaj ide o najlepší koncert na svete, Coldplay si pre vás pripravili výbornú správu! Ich európske turné totiž ešte ani len neskončilo a oni už vyhlásili jeho budúcoročné koncerty.

Bohaté európske turné sa začne v júni

Pôjde o letné koncerty, ktoré sa odohrajú od júna do augusta v Európe. Táto letná časť turné sa začne 8. júna 2024 v Aténach. Následne sa odohrajú koncerty v Bukurešti, Budapešti a dvakrát v Lyone. V júli sa kapela presunie do Ríma, kde zahrá počas dvoch večerov po sebe, a to isté následne spraví aj v Düsseldorfe. Posledný júlový koncert sa má uskutočniť v Helsinkách.

No a pre slovenských fanúšikov sú pravdepodobne najviac zaujímavé práve augustové koncerty. Coldplay si totiž zahrá dvakrát v Mníchove a o pár dní neskôr aj dvakrát vo Viedni. Posledné dva letné koncerty by sa potom mali odohrať v Dubline. Medzi koncertmi však ostal kapele dostatok voľného času. Či to znamená šancu, že sa postupne zverejnia aj ďalšie termíny koncertov, je nateraz otázne. Záležať môže napríklad od toho, aký bude záujem o vstupenky v už vyhlásených lokalitách, ale tiež od toho či sa kapela predstaví aj na nejakom festivale.

V posledných dňoch sa totiž vynárajú informácie o tom, že by sa skupina Coldplay mohla stať napríklad headlinerom festivalu Glastonbury. Kapela má presne v tom čase v rámci plánov budúceho leta voľno. Či to tak naozaj bude, a či sa Coldplay ukážu aj na ďalších festivaloch je zatiaľ naozaj ťažké odhadnúť. Ak však chcete kapelu vidieť hrať naživo, neváhajte s nákupom vstupeniek.

Predpredaj lístkov začína 25. júla a pokiaľ sa ho chcete zúčastniť potrebujete sa zaregistrovať na webových stránkach skupiny. V deň predpredaja vám následne príde odkaz, cez ktorý môžete lístky zakúpiť. Klasický predaj vstupeniek sa spustí o tri dni neskôr, teda 28. júla.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: coldplay.com, thesun.co.uk, allmusic.com / Foto: youtube.com/coldplay