Majstrovstvá sveta v hokeji sa budú ďalší rok organizovať u našich českých susedov. Domovom slovenského tímu sa po dobu ich trvania stane Ostrava.

Slovenskí hokejisti Majstrovstvá sveta otvoria v úvodnom zápase proti Nemecku už v piatok 10. mája. Následne ich 12. mája čaká zápas s Kazachstanom, a o deň neskôr zápas s USA. V stredu 15. mája si Slováci vo večerných hodinách zahrajú v zápase proti poľskému tímu. Potom ich v základnej časti čakajú už len tri zápasy, a to 18. mája proti Francúzsku a 19. mája proti Lotyšsku. Posledný zápas v základnej časti odohrajú Slováci proti Švédsku 21. mája.

„Rozvrh sme vytvorili tak, aby sme fanúšikom každý deň ponúkli atraktívne zápasy, nikoho neznevýhodňovali a aby všetko prebiehalo podľa športových predpisov,“ približuje generálny sekretár Českého zväzu ľadového hokeja, Jan Černý.

Poznáme už aj ceny lístkov

Ceny vstupeniek sú založené na atraktivite jednotlivých zápasov. Pochopiteľne sú tak české aj slovenské zápasy v o čosi vyšších cenových reláciách. Vstupenky na tieto zápasy si môžete zakúpiť v podobe denných balíčkov, a tak budete mať v cene vždy aj ďalšie zápasy toho istého dňa. Najlacnejší zápas slovenského tímu sa bude hrať proti Lotyšsku. Pri zápase Slovenska proti USA si naopak zaplatíte najviac. Ceny sa pohybujú v troch kategóriách, pričom najlacnejšia je 3. kategória a najdrahšia je 1. kategória. Detailný rozpis si môžete pozrieť priamo na stránkach IIHF.

„Dôkladne sme analyzovali ceny vstupeniek z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF za posledných 10 rokov a v kombinácii s analýzou kultúrnych a veľkých športových podujatí sme dospeli k záveru. V konečných číslach sme zohľadnili aj aktuálnu spoločenskú situáciu, infláciu a ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť rozhodovanie fanúšikov. Sme radi, že sa nám podarilo dodržať avizované ceny a v skutočnosti je suma za vstupenky v prvej kategórii ešte nižšia, ako bolo pôvodne avizované,“ približuje Petr Bříza, prezident organizačného výboru v Prahe.

Harmonogram zápasov MS 2024 v B skupine / Zdroj: iihf.com

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: iihf.com / Foto: iihf.com, youtube.com/iihf