Koronavírus pokazil plány snáď každému z nás. Letné dovolenky, lyžovanie v horách, wellness pobyty. Najprv sa všetko obmedzilo a potom úplne zrušilo! Výnimkou neboli ani životné udalosti ako svadby či promócie.

Rýchlo sa šíriaci vírus COVID-19 sa stal dôvodom, prečo sú všetky reštaurácie a nočné kluby zatvorené, prečo sa deti a študenti učia z domu, ale tiež je aj príčinou zrušenia oficiálnych slávností. Maturanti sa nedočkajú stužkovej, vysokoškoláci zas promócií. Sama som študentkou vysokej školy a ako končiaci ročník môžem narovinu povedať, že promócie sú ozaj dôležitou, ba až vysnívanou udalosťou pre mnohých z nás.

Curtis Rogers zo Severnej Karolíny má len sedem rokov a pre svoju opatrovateľku Rachel prichystal niečo naozaj prekrásne. Zorganizoval jej promócie na záhrade, pretože oficiálna slávnosť sa kvôli vírusu zrušila. Roztomilý chlapec má vskutku láskavé srdce a svojej dobrej kamáratke chcel dopriať nezabudnuteľný zážitok.

Pre Rachel pripravil program na celý deň a zároveň dodržiavali prísne opatrenia, ako napríklad dvojmetrový odstup, ktorý vyznačil pomocou červenej bazénovej šnúry na cvičenie. Curtis si dal záležať na každom jednom detaile. Obľúbené skladby opatrovateľky, motýlik hodiaci sa k jej šatám a dokonca aj jedlo, ktoré má Rachel najradšej!

,,Aj keď som bola smutná z toho, že som si nemohla obliecť šaty na oficiálne promócie, tak som bola nesmierne vďačná za to, ako skvele to vymyslel Curtis. Bola to skutočná zábava,“ povedala Rachel.

Zdroj: metro.co.uk | Foto: metro.co.uk & unilad.co.uk