Ste milovníkom čítania kníh? V tom prípade je dnešný Národný deň milovníkov kníh venovaný práve vám! Ak máte radi romantiku, vaše knižné možnosti s témou letnej lásky sú naozaj široké. My vám prinášame pár tipov na knihy, ktorými si môžete spríjemniť dnešný deň.

Pýcha a predsudok – Jane Austen

Nesmrteľná klasika od legendárnej spisovateľky Jane Austenovej, ktorú nájdete na akomkoľvek zozname kníh, ktoré by ste si nikdy nemali nechať ujsť. Sleduje príbeh Elizabeth Bennetovej a jej sestier, ktoré sa snažia nájsť svoje miesto v spoločnosti plnej predsudkov a očakávaní. V tejto knihe môžete sledovať ako sa vzťah plný pýchy a nenávisti postupne zmení na osudovú lásku. Ide o skutočne skvelý spôsob ako stráviť Národný deň milovníkov kníh!

Knihomoli – Emily Henry

Dokonalá knižná jednohubka pre milovníkov čítania. Hovorí príbeh o Nore, ktorá je obrovskou milovníčkou kníh, no necíti sa ako hlavná postava vo svojom vlastnom živote. Na výlete so svojou sestrou však narazí na redaktora Charlieho, s ktorým už pár nemilých stretnutí podstúpila. Škrípe to medzi nimi aj napriek tomu, že ich spája vášeň ku knihám.

Letné lásky Belly – Jenny Han

Knižná séria Letné lásky Belly ponúka všetko, čo by ste mohli v tomto období chcieť čítať. Mladá Belly žije pre letné prázdniny plné zábavy a priateľov. Čaká ju však leto plné zmien a komplikovaných vzťahov. Milostný trojuholník, prvé lásky aj zlomené srdcia. V prípade, že sa vám táto knižná séria zapáči, môžete si ju pozrieť aj v sfilmovanej verzii v seriáli Leto, kedy som skrásnela.

Pláž v Chorvátsku – Julie Caplin

Mladá umelkyňa Maddie spoznáva krásy Chorvátska na plavbe loďou. Počas týchto dní sa prirodzene spoznáva na lodi s rôznymi ľuďmi. Stretáva tam aj sympatického mladíka Nicka a šarmantného Simona. Obaja majú v pláne získať si jej srdce a ostáva tak na Maddie, ktorému z nich dá nakoniec šancu.

Láska na Korfu – Mandy Baggot

Romantický príbeh o mladej Tess, ktorá sa vyberie na dievčenský výlet na grécky ostrov Korfu. Hoci Tess zastáva názor, že láska nie je nič pre ňu, na výlete sa zamotá do komplikovanej situácie. Po tom, čo uzavrie dohodu so sympatickým Andrasom, začne pochybovať o tom, či dokáže dodržať sľub, ktorý dala sama sebe.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: goodreads.com, martinus.sk, hookedtobooks.com / Foto: freepik.com