Redakcia ČoJee sa zúčastnila na všetkých troch dňoch festivalu LOVESTREAM. Ten prebiehal na bratislavskom letisku Vajnory a privítal desiatky tisíc ľudí. Dojmy návštevníkov festivalu sú rôzne, no celkovo sa dá tento ročník ohodnotiť ako vydarený!

Pri predstave, že LOVESTREAM sa tento rok konal iba po druhýkrát, je čo pochváliť. Už len samotný posun, ktorý organizátori za jeden rok zvládli, si zaslúži obdiv. Minulý rok sa festival konal na Tehelnom poli v Bratislave. Mal tak celkovo viac charakter koncertu, než festivalu. Iba rok stačil organizátorom na to, aby ho vyšperkovali na úroveň pripomínajúcu festivaly s dlhoročnou tradíciou! Pribudlo stanové mestečko, kolotoče, dve nové pódia, množstvo stánkov s občerstvením a mnoho rôznych zábavných a relaxačných zón. Návštevníci mohli platiť náramkami s kódom, čo vo väčšine prípadov urýchlilo a zjednodušilo priebeh nákupu. Na Slovensku sa tak konečne zrodil festival, ktorý nám môže pomôcť zmeniť zábavný priemysel aj v budúcnosti.

Tohtoročný LOVESTREAM privítal veľa svetových hviezd, ako napríklad Jason Derulo, Alvaro Soler, Martin Garrix, Hardwell, Salvatore Ganacci, Jessie Ware a mnoho ďalších. V hudobnom svete ide o skutočne významné mená, ktoré pokrývajú široký záber hudobných žánrov. Absolútnou hviezdou festivalu bola skupina Imagine Dragons. Práve ich vystúpenie skutočne otestovalo chod festivalu a aj jeho organizátorov.

Nedeľa organizátorov potrápila

V priebehu piatka a soboty festival fungoval celkovo veľmi dobre. Pri stánkoch, toaletách či atrakciách sa netvorili dlhé rady, pitnej vody bol dostatok a vystúpenia boli tiež na vysokej úrovni. V nedeľu sa však v areáli neporovnateľne zvýšil počet návštevníkov, keďže šou Imagine Dragons si nikto nechcel nechať ujsť. Odhaduje sa, že na ich koncerte sa zúčastnilo viac než 60 tisíc ľudí, čo je už skutočne veľký nápor na organizáciu. Preto sa množstve ľudí, ktorí prišli iba v nedeľu, mohlo zdať, že organizácia zlyháva. Problém však bol spôsobený najmä nedostatočnými kapacitami služieb. Omnoho viac toaliet, stánkov, nabíjacích staníc či pitnej vody by tento problém pomohlo minimalizovať.

Problém s dopravou

Jedinou skutočne nezvládnutou vecou bola doprava. Kyvadlová doprava, ktorá nebola najlacnejšia, hoci na niektorých festivaloch v zahraničí je zabezpečená dokonca aj zadarmo, bola nedostatočná. Autobusy Slovak Lines sa na nedeľný večer vypredali takmer týždeň dopredu. Ich stanovište tiež nebolo dostatočne označené, a tak sa k ním mnoho ľudí ani nedostalo. Mestská hromadná doprava bola hotovou katastrofou. Nočné autobusy išli približne raz za hodinu. Je jasné, že jeden autobus idúci do centra, pričom sa chce domov naraz dostať niekoľko tisíc ľudí, je nedostatočný. Ľudia sa tak v autobusoch tlačili do takej miery, že sa to stávalo miestami dokonca nebezpečným. No a to, že autá vychádzajúce z parkoviska stáli v hodinových kolónach je síce nepríjemné, no na podobných akciách to býva zvykom.

Okrem úplne nezvládnutej dopravy a nedostatočnej kapacity služieb, a to minimálne v nedeľu, bol festival na výbornej úrovni a my pevne veríme, že organizátori sa z tohto ročníka poučia a privedú ho tak k dokonalosti. Zaslúžia si však istú dávku trpezlivosti, keďže ide stále o nováčika medzi festivalmi, ktorý nám už aj tak priniesol mnoho radosti a skvelých zážitkov. Na organizátorov festivalu sú teraz upriamené oči fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú, akými hviezdami chcú prekonať tohtoročný line-up.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: redakcia ČoJee.sk / Foto: youtube.com/lovestreamfestival