Horské dráhy sú jedným z najpopulárnejších adrenalínových zážitkov. Mnohé krajiny sveta sa pýšia svojimi lunaparkami, no Slovensko zatiaľ nie je domovom ani jedného. V okolitých štátoch však nájdete mnoho zábavných parkov so skvelými horskými dráhami, pričom 16. august je deň, ktorý patrí práve im.

Prater – Rakúsko

Prater je lunapark s dlhoročnou tradíciou. Samozrejme, nemusíte sa báť, že sa jeho atrakcie zasekli v minulosti, hoci patrí k jedným z najstarších na svete. Nájsť tam môžete skutočne všetko od strašidelných domov, až po tie najvzrušujúcejšie adrenalínové kolotoče. Horské dráhy sú v Pratri hneď viaceré, a tak si budete mať z čoho vyberať.

Gardaland – Taliansko

Neďaleko obľúbenej dovolenkovej destinácie Lago di Garda sa nachádza zábavný park Gardaland. Tu na vás čakajú rôzne tematické oblasti, ako napríklad morské dno, stredovek či vesmír. Nájdete tu viac ako desať horských dráh, pričom niektoré sú naozaj extrémne. Príkladom je dráha Raptor, ktorá je jednou z najpopulárnejších atrakcií parku.

Europa-Park – Nemecko

Tento zábavný park sa nachádza v nemeckom meste Rust. Už osem rokov po sebe bol vyhlásený za najlepší tematický park sveta. Je rozdelený na viacero zón na základe európskych krajín. Navštíviť tak môžete napríklad rakúsku, írsku, francúzsku a ďalšie iné zóny. Samozrejme, ani tu nechýba široký výber horských dráh.

Bobbejaanland – Belgicko

Belgický zábavný park, ktorý sa pýši dlhou históriu. Ponúka desiatky atrakcií a ani horské dráhy v ňom nechýbajú. Je ich tu na výber viac než dosť. Môžete si užiť napríklad adrenalínovú jazdu na dráhe Typhoon, ktorá nadchne aj najväčších odvážlivcov.

Energylandia – Poľsko

Jeden z najväčších zábavných parkov, ktoré môžete v Európe nájsť. Celý park je rozdelený na zóny, pričom sa stretnete napríklad s rodinnou, vodnou, dračou či extrémnou zónou. V parku nájdete viac ako sto najrôznejších atrakcií, pričom horských dráh je tu až devätnásť. Eneryglandia sa tak drží tesne na druhom mieste v rebríčku svetových lunaparkov s najväčším počtom horských dráh v jednom parku. Na prvom mieste je kalifornský zábavný park Six Flags Magic Mountain s rovnými dvadsiatimi dráhami. Energylandia má teda vysoké ambície a čoskoro sa možno umiestni aj na prvom mieste rebríčka!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: praterwien.com, gardaland.it, europapark.de, bobbejaanland.be, energylandia.pl, coasterpedia.net / Foto: freepik.com