Najväčšou hodnotou v živote človeka je ZDRAVIE. Stravujete sa zdravo? Od tejto otázky závisí skutočne všetko. Bolesť, malátnosť či únava je prvým sprievodným znakom nesprávneho stravovania. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že zdravá strava prispieva k vyrovnanej životnej rovnováhe. Zdravá strava prispieva aj k psychickej pohode človeka. Nevhodné stravovanie môže byť dokonca aj život ohrozujúcim faktorom. Práve preto by sme mali vedieť, čo je pre naše telo prospešné a čo nie.

Abu Dhabi Public Health Centre's SEHHI Program to enable healthier food  choices – Emirati Times

Vedeli ste, že nesprávne stravovanie je ohniskom vyvolávania rôznych ochorení? Nie je to žiaden mýtus, je tomu skutočne tak. Jednou z najnebezpečnejších chorôb v súvislosti s jedlom je práve obezita, s ktorou sa stretávame stále čoraz častejšie. Ľudia, trpiaci týmto ochorením sú vystavení zvýšenému riziku mŕtvice či klinickej depresie. Vzhľadom na tieto vážne skutočnosti však existuje aj svetielko nádeje. Obezite možno predchádzať, no vyžaduje si to pevnú vôľu a vysokú dávku trpezlivosti.

Abu Dhabi Public Health Launches “SEHHI” Program

Vedeli ste, že britská národná zdravotná služba minula v rokoch 2014-2015 viac ako 6 miliárd libier na liečenie chorôb súvisiacich s nadváhou? Počuli ste o spustení kampane zdravej výživy? V Zahraničí existuje tzv. výživový program Sehhi, ktorý zahŕňa umiestnenie špeciálneho loga na potraviny, ktoré sú považované za zdravé. Možno ho použiť aj v predajniach supermarketov, obchodov a reštaurácií. Výrobky, ktoré sa nachádzajú v tomto programe obsahujú nízky obsah tuku, soli a cukru, no vysoký obsah vlákniny.

Abu Dhabi Public Health Centre Launches SEHHI to Promote Healthy Food

Vedeli ste…?

Zdroj: thenationalnews.com|Foto: emiratitimes.com, sustainabilitimenews.com, msn.com