Občas sa stane pri zabehnutej rutine, že ti prekáža aj najmenší detail, ktorý nie je podľa každodenného zabehnutého systému. Tak isto to bolo aj v prípade Aliho Aktara, majiteľa obchodu Lifestyle Express na Slater Road, Grangetown, North Yorkshire. Doslova za jeden deň sa z neho stal miestny hrdina.

 

Ali Aktar, majiteľ malého obchodu s novinami, tabakom a alkoholom, jedeného dňa zachránil život svojej vernej zákazníčke. Volá sa Irene a žije neďaleko obchodu. Ako povedal sám Ali:

„Irene je veľmi milá pani. Má takmer 87 rokov a každý deň si u mňa kupuje svoje obľúbené noviny. Každý deň, keď prichdázam, ma už čaká pred obchodom a niekedy ma aj karhá za neskoré príchody.“

Photo: Evening Gazette

Jedného dňa však Irene neprišla a Alimu to bolo hneď od začiatku čudné, ale myslel si, že sa jednoducho oneskorila. Nechodila však ani neskôr a tak Ali poprosil známeho, ktorý býva neďaleko Irene, aby jej skúsil zaklopať. Ani to však nepomáhalo.

„Viem že Irene býva sama. Niekedy bývala so synom, ale ten zomrel asi pred 3 rokmi. Naozaj som sa bál, či sa jej niečo nestalo.“

Ali teda povedal známemu, aby skúsil ešte zaklopať na zadný vchod a vliezol cez záhradu. Avšak stále nič a Ali už bol veľmi znepokojený. Zalarmoval teda políciu. Všetko im vysvetlil a oni sa už s ničím nepárali. Do domu vstúpili nasilu a našli Irene ležať na zemi. Ako neskôr vysvitlo, Irene tam ležala viac ako 11 hodín a skutočne potrebovala pomoc. Aliho známa Debbie Tweddell povedala pre novinárov:

„Keby to nebolo pre Aliho dôležité, ktovie čo by sa stalo. Irene takmer zomrela. Bola tam dlho a za to čo urobil,
si určite zaslúži uznanie.“

A tak sa z miestneho majiteľa obchodu a zrejme aj výborného priateľa svojich zákazníkov stal cez deň hrdina.

Photo: Evening Gazette

Zdroj: mirror.co.uk