Mahogany Sessions je populárny YouTube účet, ktorý poskytuje svojim poslucháčom špeciálne hudobné vystúpenia. V súčasnosti ma na spomínanej platforme cez 900 tisíc odberateľov a zverejnených viac ako 1 200 videí.

Pôvodne tvorcovia v roku 2009 Mahogany založili ako hudobný blog. O rok neskôr kvôli veľkému záujmu založili aj YouTube kanál. Ten dnes už patrí medzi jeden z najpopulárnejších kanálov poskytujúcich unikátny hudobný zážitok prostredníctvom živých vystúpení. O jeho obľúbenosti svedčí aj viac ako 290 miliónov pozretí na YouTube.

„Skvelá hudba tak často, ako je to možné. To je náš záväzok voči vám a od roku 2010 sa snažíme vytvoriť ten najlepší online zážitok z objavovania hudby na svete. Či už sú to naše filmové živé relácie, naše jedinečné živé koncerty alebo náš starostlivo spravovaný blog – sme tu, aby sme vám poskytli neustály prúd dobrej hudby,“ to uvádza Mahogany priamo na svojom profile ako svoj jasný cieľ.

Tento kanál ma na konte už stovky kvalitných hudobných vystúpení. Niektoré z nich dokonca pomohli  začínajúcim umelcom k sláve. Medzi najznámejšie osobnosti, ktoré sa v priebehu rokov v Mahagony Sessions objavili, patria napríklad Hozier, Rag’n’Bone Man, Billie Eilish, Bastille, Kodaline, Lauv a stovky ďalších.

Najpopulárnejším videom na tomto YouTube účte je živé vystúpenie írskeho hudobníka a speváka Hoziera s jeho piesňou Cherry Wine z roku 2014. Talentovaného speváka s úžasným hlasom a skvelou piesňou sprevádza perfektný vizuál videa, čo je pre Mahogany špecialita.

Konečne sa s Mahogany spojil aj Ed Sheeran

Tentokrát si spoluprácu s Mahogany strihol aj britský spevák Ed Sheeran. Mahogany na svojom instagramovom profile pred pár dňami zverejnilo informáciu, že Sheerenov tím sa im ozval začiatkom roka s cieľom vytvoriť sériu živých vystúpení pre jeho nový album Subtract. Medzi nimi má byť 8 videí, v ktorých bude vystupovať Sheeran z časti sám a z časti so skupinou hudobníkov. Ako miesto pre tvorbu vystúpení zvolili námornícke múzeum Historic Dockyard v Chatham Kent.

„Ed Sheeran je umelec, ktorého obdivujeme odo dňa, keď sme v roku 2009 založili Mahagony.“ Mahagony sľubuje v tejto spolupráci vysokú kvalitu produkcie: „Urobili sme to na jeden záber, bez opakovania s výsledkami, o ktorých veríme, že zhŕňajú všetko o Mahogany Sessions, pokiaľ ide o kvalitu, intimitu a jedinečnosť, ktorú sa snažíme vniesť do vystúpenia každého interpreta na našom kanáli.“

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: musicgateway.com, instagram.com/mahogany / Foto: youtube.com/MahoganySessions