Veľmi očakávaná kórejská adaptácia úspešnej španielskej show Money Heist konečne odhalila svoj oficiálny názov spolu so špeciálnou ukážkou.

Pripravovaná adaptácia seriálu Money Heist, ohlásená v decembri 2020, sľubuje vdýchnutie nového života známej zápletke obľúbeného španielskeho seriálu. Konkrétne vykradnutiu kráľovskej mincovne a národnej banky – avšak v novom prostredí na Kórejskom polostrove.

money heist korea

Zatiaľ čo čakáte na prvú sériu remaku Money Heist, tu je všetko, čo potrebujete vedieť o tejto show.

Premiéra a dej

1. decembra herec zo Squid Game Park Hae-soo, ktorý hrá Berlina v pripravovanom remaku, vo videu Netflixu oznámil, že juhokórejský remake Money Heist bude mať premiéru niekedy v roku 2022. V januári 2022 Netflix potvrdil, že remake ponesie názov Money Heist Korea: Joint Economic Area.

Príbeh bude sledovať život Profesora (Yoo Ji-tae) a jeho talentovanú partiu prvotriednych zlodejov. Tí sa pokúsia uskutočniť bezprecedentnú lúpež a zinscenovať situáciu rukojemníkov na Kórejskom polostrove. Tento dej je do istej miery lojálny k pôvodnej sérii.

Obsadenie

Hviezdne obsadenie pôvodného Money Heist, pomenovaného po rôznych hlavných mestách, bolo jednou z najsilnejších stránok seriálu. Nemalo by byť prekvapením, že kórejská adaptácia tiež dáva dohromady obsadenie pozoruhodných hercov. O rolu Profesora sa ujme uznávaný herec, režisér a scenárista Yoo J-i-tae. Je známy vďaka filmom Oldboy (2003), Secret Love (2010) a One Fine Spring Day (2001).

Medzitým sa Jeon Jong-seo prvýkrát predstaví v dráme a v hlavnej úlohe ako Tokya, rozprávačka seriálu. Jeon je najznámejšia vďaka svojej prelomovej úlohe vo filme Burning (2018) a nedávnom hororovom filme The Call (2020), za ktorý získala cenu Baeksang Arts Award.

Zvyšných členov gangu si zahrajú Park Hae-soo zo Squid Game (2021) ako Berlin, skúsený herec Lee Won-jong ako Moscow, Kim Ji-hun ako Denver, Jang Yoon-ju ako Nairobi, Park Jung-woo ako Rio, Kim ji-hun ako Helsinki a Lee Kyu-ho ako Oslo.

money heist cast

Jedným z najikonickejších symbolov pôvodnej španielskej série je bezpochyby maska a červené kombinézy. Špeciálna ukážka kórejského remaku ukazuje Profesora pred stenou plnou jedinečných masiek, vrátane tradičnej kórejskej masky a masky Salvadora Dalího z originálu.

Keď sa natiahne, aby si vybral symbolickú masku pre lúpež, scéna sa skončí bez toho, aby odhalil jeho konečnú voľbu. Otázkou teda je, či si remake zachová ikonickú Dalího masku alebo použije inú?

Epizódy a platforma

Prvá sezóna remaku Money Heist bude obsahovať 12 epizód, pričom každá epizóda bude trvať približne hodinu. Zatiaľ čo dĺžka každej epizódy sa podobá jej španielskeho predchodcovi, prvá séria kórejského remaku bude obsahovať o tri epizódy viac, než mala tá španielska.

Nadchádzajúca kórejská adaptácia Money Heist sa bude vysielať exkluzívne na Netflixe.

Teaser

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: nme.com, tatlerasia.com | Foto: tatlerasia, parisbeasonnews, showbizcheatsheet