Seriály, ktoré sa zapáčia tým, ktorých uchvátil kórejský netflixový hit: Squid Game.

Kórejský televízny seriál „Squid Game“ sa stal senzáciou od prvej chvíle, čo sa objavil na Netflixe. Triler o zúfalých dlžníkoch, ktorí riskujú svoje životy v sérii pozmenených detských hier zaujal divákov svojimi fantastickými scénami a kostýmami. Jeho náročnou zápletkou a výrazným komentárom o ľudskej povahe a triednych rozdieloch rozbúril debatu po celom svete.

Deväť epizód si s troškou nadšenia dokážete pozrieť za deň, ale čo potom? Nasledujúcich šesť odporúčaní by mohlo otvoriť pre mnohých fanúšikov dvere do sveta prevažne ázijských seriálov, ktoré celosvetovo pozerajú milióny ľudí už niekoľko rokov. Na Slovensku sa zatiaľ neobjavujú, ale možno práve popularita Squid Game ich privedie bližšie k slovenským divákom.

Japonský sci-fi triler: Alice in Borderland

V Tokiu sa Arisu posadnutý videohrami stretáva so svojimi priateľmi: Chotom a Karubeom. Po verejnej hádke sa schovajú na záchodoch neďalekej stanice. Keď z nej odídu zistia, že mesto je zrazu úplne prázdne. V noci si skupina všimne billboard, ktorý ich zavedie do „hernej arény“.

Hlavné postavy sú nútené súťažiť v nebezpečných hrách, ktorých typ a náročnosť určuje hracia karta. Potom, čo prežijú svoju prvú hru, hráči dostanú „víza“, ktoré sa predlžujú, čím viac súťažia. Ak platnosť víz vyprší, jednotlivcov popravia červenými lasermi vystrelenými z neba. Ak skúsia odstúpiť, zastrelia ich rovnaké lasery a k tomu všetkému nie sú hry vôbec jednoduché.

Seriál pochádza v roku 2020 a momentálne má 8 epizód.

Brazílsky triler: 3%

Seriál sa odohráva v bližšie neurčenej budúcnosti, kde majú 20-roční jednotlivci zo zbedačeného „vnútrozemia“ jedinú príležitosť dokončiť „proces“ a postúpiť k blahobytu vzdialenej „offshore“ spoločnosti. Zatiaľ čo väčšina neúspešných kandidátov je jednoducho vyradená, niektorí neprežijú. To vedie k úspechu iba 3% kandidátov.

Seriál vychádzal v rokoch 2016 až 2020 a vyšli štyri série.

Kórejský seriál: Sweet home (apokalyptický horor)

Po nečakanej rodinnej tragédii sa Cha Hyun-soo rozhodol opustiť svoj domov a presťahovať sa do bytu. Onedlho sa príšery začnú pokúšať vyhladiť ľudstvo. Ľudia v byte sú uväznení vo vnútri budovy, pretože si uvedomujú, že všade vonku číhajú príšery. Hyun-soo a ďalší obyvatelia sa chránia vo vnútri v nádeji, že prežijú tak dlho, ako len budú môcť.

Seriál vyšiel 18. decembra 2020 a má 10 epizód.

Thajský seriál: Girl from Nowhere (mysteriózny triler)

Prvá sezóna vyšla 8. augusta 2018 a druhá bola celosvetovo uvedená na serveri Netflix 7. mája 2021, vďaka čomu bola šou vystavená medzinárodnej popularite.

Dej sa točí okolo Nanno, záhadného dievčaťa, ktoré prichádza do rôznych súkromných škôl v Thajsku a odhaľuje príbehy študentov a fakulty o klamstvách, tajomstvách a zločinoch. Trestá tak previnilcov za ich zločiny a hriechy. Mnohé príbehy boli natočené podľa skutočných udalostí.

Seriál má dve série, prvá ma 13 epizód a druhá 8.

Kórejský seriál: Strangers from Hell / Hell is other people

Tento príbeh je o 20-ročnom mladom mužovi menom Yoon Jong Woo, ktorý sa presťahuje do Soulu. Pri hľadaní nocľahu narazí na Eden Studio, lacnú ubytovňu kde sa rozhodne zostať, pretože má málo peňazí. Nie je nadšený kvalitou miesta a susedia mu pripadajú veľmi zvláštni, rozhodne sa to ale tolerovať, kým si nenašetrí dostatok peňazí na vysťahovanie. V ubytovni sa však začnú diať záhadné udalosti, kvôli ktorým sa Jong Woo začne báť obyvateľov štúdia.

Kórejský seriál: Extracurricular

extracurricular

Oh Ji-soo je navonok výborným študentom, v skutočnosti však pracuje ako poskytovateľ bezpečnostných služieb pre nelegálne podnikanie v oblasti prostitúcie. Bae Gyu-ri pochádza z bohatej rodiny. Pociťuje tlak rodičov, ktorí chcú, aby prevzala rodinnú firmu. Keď sa dozvie, ako Ji-soo zarába, začne ho vydierať a chce sa k nemu pripojiť.

Seriál má 10 epizód.

Ktorý seriál si pozriete teraz?

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: nytimes.com, netflix.com, youtube.com | foto: netflix, bbc, kdramastars, soompi