Ed Sheeran je v súčasnosti jeden z nepopulárnejších umelcov sveta. Má za sebou viacero rekordov a ohromujúcich úspechov. Okrem toho je však známy aj tým, že si dopriava medzi tvorením hudby veľké pauzy. Po nich však vždy príde s niečím veľkým. Tak tomu je aj teraz!

Už 5. mája sa Ed Sheeran chystá vydať svoj šiesty štúdiový album s názvom Subtract. Ukončí tak svoju sériu albumov s matematickými názvami. Tento album je však pre umelca obzvlášť špeciálny. Inšpirovaný je totiž mnohými udalosťami, ktoré ho v priebehu poslednej doby postretli.

„Prvýkrát sa nepokúšam vytvoriť album, ktorý sa bude ľuďom páčiť, len vydávam niečo, čo je úprimné a pravdivé k tomu, kde som sa ocitol vo svojom dospelom živote,“ hovorí spevák o svojom novom albume. Tiež dodal, že prežil obdobie života, v ktorom sa ocitol v špirále strachu, depresie a úzkosti.

Ed Sheeran má za sebou náročné obdobie

V jari minulého roku sa Sheeran ocitol v súdnom procese. Umelec Sami Chokri ho obvinil, že odkopíroval časť piesne Shape Of You z jeho piesne s názvom Oh Why. Ed Sheeran napokon tento súdny proces vyhral. To však nebol jediný náročný moment pre túto britskú hviezdu. Vo februári minulého roku totiž stratil svojho blízkeho priateľa Jamala Edwardsa, ktorý prišiel o život vo veku 31 rokov. Spevák sa viackrát vyjadril, že za svoju kariéru vďačí práve Edwardsovi, ktorý mu poskytol príležitosť preraziť na hudobnej scéne. Nie je teda prekvapivé, že jeho smrť ho významne zasiahla. Ani týmto sa však žiaľ jeho starosti neskončili. Jeho manželke Cherry počas tehotenstva totiž diagnostikovali tumor. V tomto období Cherry čakala ich druhé dieťa, a tak nebolo možné tento zdravotný problém riešiť až do pôrodu.

Všetky tieto udalosti zmenili Sheeranovi podľa jeho slov pohľad na hudbu a významne ovplyvnili jeho život aj mentálne zdravie. V ich dôsledku úplne zmenil plány ohľadom svojho albumu: „A za niečo vyše týždňa som nahradil desaťročnú prácu svojimi najhlbšími a najtemnejšími myšlienkami.“ Album bude mať dohromady 14 piesní a prvú z nich s názvom Eyes Closed vydal spevák 24. marca.

Okrem toho si Ed Sheeran pripravil ešte jednu novinku. Na platforme Disney Plus bude odvysielaný štvordielny dokumentárny seriál The Sum Of It All. Vydané budú všetky časti naraz, a to už 3. mája. V tomto dokumente sa spevák okrem iného zdôveruje aj so spomínanými trápeniami, ktoré ho postretli. Divákom tak zo svojho vlastného pohľadu a s vlastnými myšlienkami priblíži najťažšie obdobie svojho života, ktoré ho doviedlo tam, kde je teraz.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: bbc.com, heart.co.uk, guardian.com, twitter.com/edsheeran / Foto: youtube.com/EdSheeran