Na Instagrame sa objavilo mnoho podvodných účtov známych značiek, ktoré sľubujú hodnotné poukážky. Zara, Reserved, Pull&Bear a mnoho ďalších známych módnych reťazcov! V ich mene ponúkajú užívateľom na Instagrame poukážky vo vysokých hodnotách, no nikdy žiadnu neuvidíte!

Sociálnu sieť Instagram zaplavili falošné účty obľúbených módnych značiek, ktoré ponúkajú naozaj lákavé ceny a pritom ich stačí len zdieľať. Výborný nástroj, ako rýchlejšie nazbierať followerov. Množstvo Slovákov tomu uverilo!

Ide o podvod!

Predpokladá sa, že tieto účty sa následne premenujú a vy už sa nebudete vedieť dopátrať k stránke, ktorá vám sľúbila výhru. Obrátite sa na pobočky módnych reťazcov a tie vám jasne vysvetlia, že žiadnu súťaž neorganizovali!

Niektoré módne značky sa odvolali!

Niekto naletel, iní si pre istotu informáciu overili na infolinke alebo oficiálnej webstránke danej značky. Pomaly začínajú uverejňovať svoje stanoviská aj samotné firmy. Medzi prvými tak urobila spoločnosť Reserved na svojom facebooku.

,,Vážení zákazníci, na Instagrame sa objavili falošné účty pod našou značkou RESERVED, ktoré sľubujú prvým 5000 followerom 50 € voucher na nákup a dopravu zadarmo. Radi by sme vás informovali, že s týmito účtami nemáme nič spoločné a podnikáme kroky na ich zablokovanie. Ďakujeme.“

Ako sa vyhnúť podvodom?

Krok číslo 1: Neverte všetkému, čo vidíte!

Ak by niektorá zo značiek takúto súťaž aj napriek vysokej finančnej záťaži spustila, určite by k tomu bola nastavená aj dostatočná informačná kampaň.

Ak sa chcete vyhnúť takýmto podvodom, najprv by ste mali zamieriť na oficiálnu webovú stránku značky či prípadne zavolať na ich infolinku a overiť si pravosť súťaže. 

Zdroj: diva.sk | Foto: Instagram.com