Každý víťaz speváckej súťaže SuperStar má otvorené dvere do veľkého hudobného sveta. Kým niekto sa ihneď pustil do hudby a do tvorby vlastných piesní, iní s hudbou načisto skoncovali. Čomu sa venujú víťazi SuperStar dnes!?

Katka Koščová je víťazkou prvej série súťaže Slovensko hľadá SuperStar. Vo finále bojovala s talentovanou Martinou Schindlerovou. Katka sa vybrala na nie ľahkú hudobnú cestu, keď jej učaroval jazz a so svojou kapelou vystupuje na menších pódiách. Hoci malé pódia jej robia spoločnosť, jej meno je známe doteraz a úspech tiež.

„Už je to skoro 15 rokov od súťaže a viem, že to bolo vtedy šialené obdobie, SuperStar ma vystrelila do výšin. Získal som kvalitné hudobné okolie, s ktorým som napísal zopár dobrých songov a ako vidíte, hudbe sa venujem dodnes. Aj v týchto dňoch mi vychádza nový song Lipy, ktorý je dôkazom, že na svojej hudobnej kariére pracujem stále s radosťou a láskou,” spomína výherca druhej série SuperStar Peter Cmorik, ktorého si každý bude pamätať vďaka jeho originálnemu hlasu.

Vierka Berkyová a víťazka tretej série známej speváckej súťaže. O hudobnej kariére tu nemožno hovoriť. Viera a gospelová hudba je jej životom a venuje sa jej doteraz. Výrazná hudobná kariéra to však nie je.

Martin Chodúr alias Elvis? Toho si pamätá skutočne každý. Martin na castingu ohromil svojou skromnosťou a neuveriteľným hlasom. Od víťazstva v SuperStar vydal tento talentovaný spevák už štyri albumy a jeho hudobná cesta ho sprevádza aj naďalej.

Lukáš Adamec ako neustále bláznivý rocker s úsmevom na tvári. Jeho hlas je taktiež veľmi originálnym a netradičným, čo je v speváckej brandži veľmi protektívne. Víťaz druhého ročníka neustále koncertuje a vlastné piesne zožali naozaj obrovský úspech. Horúca láska a Tancuj mi majú na YouTube milióny pozretí, čomu sa talentovaný Lukáš veľmi teší. Tento človek je aj šoumenom, o čom svedčí to, že sa stal aj víťazom relácie Tvoja tvár znie povedome.

„Na SuperStar spomínam veľmi rada. Veľa som sa naučila a spoznala som množstvo skvelých ľudí. Po skončení súťaže som za seba musela kopať zo všetkých síl. Momentálne mám úžasnú kapelu, s ktorou koncertujeme, skladám pesničky a živím sa tým, čo odmala milujem. K tomu všetkému mi SuperStar veľmi dopomohla a ja som naozaj vďačná, že som sa jej zúčastnila. Tie spomienky sú nádherné,” priznala Sabina Křováková, ktorá si vyslúžila titul víťazky v SuperStar 2013.

Emma Drobná ako obyčajná dievčina s výraznými očami ihneď chytila mnohých ľudí za srdce svojim neuveriteľným hlasom. Štvrtá séria SuperStar a Emma ako jej víťazka. Nie je výnimkou, že táto talentovaná speváčka študovala aj v Dánsku, aby zlepšila svoju angličtinu. Do dnešného dňa sa hudbe venuje naplno.

Tereza Mašková, ktorú si bude vždy každý pamätať vďaka ružovej hlave, avšak aj hlasu, ktorý je naozaj dokonalým vzorom pre všetkých nádejných spevákov. Tereza sa hudobnej kariéry stále drží a nemieni sa jej vzdať. Svedčia o tom aj jej vlastné hity, ktoré sa stali obľúbenými.

Barbora Piešová ako víťazka tohtoročnej SuperStar. Rozhodnutie televíznych divákov bolo naozaj prekvapujúce. Tlmiče do auta! Tak znel plán úspešnej Barbory. Po oznámení verdiktu nemohla uveriť vlastným ušiam, že práve ona získala titul víťazky. Nezmohla sa ani na slovo. Rôzne ponuky jej nechýbajú, avšak ako sama poznamenala! so všetkým si poradí sama!

Zdroj: markiza.sk|Foto: YouTube.com