Joanne Rowlingová sa preslávila ako autorka populárneho čarodejníckeho filmu. Netreba ani spomínať, že ide o čarodejníka Harryho Pottera, ktorý si získal srdcia mnohých televíznych divákov. Britská spisovateľka tohto obľúbeného filmu priznala to, čo ju ťažilo počas celého života. Obeť sexuálneho a domáceho násilia? Je to naozaj neuveriteľné.

Kniha: Harry Potter - kolekcia (Knihy 1-6) (J.K. Rowling) | Martinus

Jedného dňa si Joanne povedala, prečo neskúsiť vytvoriť niečo nové, pútavé a zaujímavé. Takýmto spôsobom sa začala venovať písaniu o mladom čarodejníkovi, ktorý si zaslúžil len tie pozitívne ohlasy. Život autorky však nebol vôbec jednoduchý. Prežívanie zúfalstva, strachu a beznádeje! Toto si prežila Joanne, avšak prehovorila až teraz.

Épinglé par mel_krayn sur Harry Potter (avec images) | Les animaux ...

„Hlboko ma znepokojujú dôsledky súčasného trans aktivizmu. Už vyše 20 rokov som na očiach verejnosti a nikdy som verejne nehovorila o tom, že som prežila domáce násilie a sexuálne útoky. Nie preto, že by som sa hanbila za to, že sa mi to stalo, ale preto, že je pre mňa traumatické znovu na to spomínať. Tiež cítim, že chcem chrániť svoju dcéru. Nechcela som si nárokovať výlučné vlastníctvo príbehu, ktorý sa týka aj jej. Avšak, pred chvíľou som sa jej opýtala, ako by sa cítila, keby som bola úprimná k verejnosti o tejto časti môjho života. Povzbudila ma, aby som pokračovala,“ priznala s dávkou rešpektu známa a talentovaná Joanne.

50 things you might not know about J.K. Rowling | CBC Books

„S ťažkosťami sa mi podarilo uniknúť z prvého násilného manželstva, ale teraz som vydatá za skutočne dobrého a zásadového muža, v bezpečí takým spôsobom, aký som si nevedela ani za milión rokov predstaviť,“ priznala autorka Harryho Pottera.

Gallery New Stars: Jk Rowling Gallery Colection

„Jazvy po násilí a sexuálnych útokoch nikdy nezmiznú, nezáleží na tom, ako veľmi milovaní sme, nezáleží na tom, koľko peňazí zarobíme. Modlím sa za to, aby moje dcéry nikdy nemali rovnaké dôvody ako ja, prečo nenávidím náhle hlasné zvuky alebo zjavenie sa ľudí za mnou, keď som ich predtým nepočula,“ opísala svoj strach spisovateľka.

J.K Rowling Has Very Sad News for Harry Potter Fans

Zdroj: topky.sk|Foto: femalenetwork.com, commons.wikimedia.org