Marec sa nám nespája len s príchodom jari a prebúdzaním sa k životu, no aj s niečím úplne iným. Väčšinou sa stretávame s tvrdením, že pes je najlepším priateľom človeka.

Marec sa však riadi iným heslom. Kniha je najlepší priateľ človeka. Pútavé a zaujímavé riadky, napínavý dej či vôňa samotných kníh? Čitatelia veľmi dobre vedia, o čom rozprávam.

Najlepšie Knihy o Investovaní ✓ Top 14 najlepších investorov sveta 2021

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, prečo si význam kníh pripomíname práve v marci? Priznám sa, že hoci som vášnivou milovníčkou kníh, o histórií tohto mesiaca som do dnešného dňa naozaj netušila. Hovorí Vám niečo meno Matej Hrebenda? Tento ľudový spisovateľ sa podieľal na šírení slovenskej knižnej literatúry. Svetlo sveta zočil práve v marci, kedy sa na jeho počesť práve tento mesiac stal mesiacom všetkých kníh.

Matej Hrebenda | Najkrajší kraj.sk

Čo si treba uvedomiť v tomto mesiaci? Asi len toľko, že súčasnosť je ovládaná technikou a modernými vychytávkami, ktoré doposiaľ neboli. Vždy práve knihy stáli na vrchole všetkého a učili sme sa prostredníctvom nich. Aj dnes však existujú ľudia, ktorí nedajú na knihy dopustiť. Bez najmenších pochýb patrím do tejto skupinky ľudí aj ja.

Čítame so školákmi: Tipy na knihy pre deti od 8 do 12 rokov | eduworld.sk

Myslím si, že internetové dokumenty nie sú ani zďaleka také inšpiratívne ako knihy. Už len pocit, keď držím konkrétnu knihu v rukách, je na nezaplatenie.

Ste vášnivý čitateľ? Tu je 7 dôvodov, prečo čítať knihy pravidelne! -  TvojeZdravie.sk

Zdroj: kurima.eu, ČoJee.sk|Foto: monicqua.sk