Posledné dni sa nesú v znamení testovania. Dlhé zástupy ľudí, ktorí čakajú na otestovanie nemajú konca kraja. V každom okrese sa koná testovanie, ktoré odhaľuje skutočnú pravdu. Streda hlásila veľmi negatívne a znepokojujúce výsledky v okresoch, o ktorých by sme vôbec neuvažovali.

Koronavírus na Slovensku: Ako prebieha celoplošné testovanie (foto) - SME

Kým Žarnovica a Banská Štiavnica hlásia obrovský úspech, našli sa aj miesta, v ktorých je situácia odlišná a znepokojujúca. Bánovce nad Bebravou, Zlaté Moravce a Partizánske hlásili veľké percento pozitívneho testovania obyvateľov. Vyše 17% pozitívnych prípadov nie je vôbec málo a neustále pribúdanie ľudí obmedzuje a naháňa im strach.

V zozname už aj Partizánske: Potvrdili nový prípad ochorenia COVID-19! -  NOVINY TEMPO

Počas týchto a aj nasledovných dní bude prebiehať testovanie, ktorého by sa mali zúčastniť všetci. Hoci nie je povinné, bez negatívneho testu sa nezaobídete. Všetko nám bude jasnejšie pri definitívnom prepočítavaní pozitívne testovaných ľudí, podľa čoho budú okresy rozdelené na lepšie a horšie. O všetkom sa bližšie dozvieme 29.1.2021 v piatok na tlačovej konferencii.

Krajčí: Vakcíny budú zadarmo a očkovanie nebude povinné - SME

Kedy, ako a kde bude prebiehať testovanie v Bánovciach nad Bebravou?

Nikdy by som si nebola pomyslela, že situácia bude až natoľko závažná, avšak opak býva pravdou. Pacienti v nemocniciach odchádzajú na druhý svet čoraz častejšie. V priemere 8 obetí v priebehu dňa je naozaj dosť a počet sa zvyšuje. Verím v to, že vakcíny budú ľudstvu nápomocné a pomôžu navrátiť život do starých, dobrých koľají.

Koronavírus Sajtóközpont: szombaton érkezik a vakcina Magyarországra

Zdroj: Čojee!?|Foto: domov.sme.sk|Video: YouTube.com