„Tá je tučná! Vidieť, že na večeru mala hranolky, popcorn a kalorickú čokoládu.” Frázy, s ktorými sa stretávame pomerne často. V súčasnosti ľudstvo veľmi rado hodnotí vzhľady iných, čo niekedy prekračuje hranice. Nestretávajú sa s tým len ľudia obézni, no aj ľudia chudšej postavy. Nepríjemné frázy často môžu poznačiť aj psychiku samotného človeka v negatívnom smere. Veľmi dobre viem o čom hovorím.

Vždy som bola osoba, ktorej na postave nikdy nezáležalo. Nikdy som nemala potrebu dodržiavať diéty alebo pravidelne cvičiť. Vždy som sa ľúbila dobre najesť a zjedla som všetko. Od istého okamihu sa však môj život zmenil. Stresy zo štúdia, rodinné problémy a mnoho ďalších nie najlepších faktorov.

Nutrición Clínica archivos - Oceano Medicina - Magazine

Raňajky u mňa nezohrávajú žiadnu výhru. Nie som schopná sa donútiť k tomu, aby som ráno niečo dostala do žalúdka. S obedom je to podobné. Už len pri pohľade na jedlo sa mi dvíha žalúdok a prichádza nevoľnosť. Hoci sa snažím aspoň sčasti prijímať menšie porcie jedál, nie je to vôbec jednoduché.

Čo spôsobuje nevoľnosť a čo je príčinou náhlej nevoľnosti? - príznak |  Zdravotéka

Z každej strany počujem negatívne ohlasy na moju postavu, na fakt, že som príliš chudá a mám niečo so sebou robiť. Je mi to skutočne nepríjemné a len málokto je schopný pochopiť aj druhú stranu mince. Mnoho ľudí si ani len neuvedomuje, aký negatívny dopad môžu mať tieto slová na ľudskú psychiku.

Tipy, čo pomáha na nevoľnosť, ako na ňu a čo si dať po jedle, zo stresu či  v autobuse

Týmto článkom by som chcela aspoň takto na diaľku podporiť ľudí, ktorí bojujú s rovnakým problémom ako ja. Nikdy sa nevzdávajte a pamätajte na to, že plamienok nádeje horí v každom jednom z nás. Musíme byť na seba hrdí a nedbať na ostré narážky ostatných.

Podporme spolu dobrú vec - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci BOZP

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: zivotosprava.sk, zdravoteka.sk