Už asi všetkým veľmi dobre známi herec Ryan Gosling sa momentálne považuje za jedného z najlepších hercov novej generácie. Momentálne je obsadzovaný do mnohých hereckých úloh.

Kariéru začínal už ako veľmi mladý a prvú hereckú úlohu získal ešte pred pubertou v Kabarete „The Mickey Mouse Club“ (po boku Britney Spearsovej). Jeho herecká kariéra rástla a rástla. Teraz si prečítajte môj výber filmov, v ktorých Ryan predviedol svoje umenie…

 

La La Land

O tomto filme zrejme už počul každý. Jeho názov je priam spätý z posledným ročníkom odovzdávania filmových Oscarov, kde bol nominovaný v 14. kategóriách. Vyhral síce len 6 sošiek a Ryan sa ešte stále nedočkal Oscara za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe. Jeho filmová partnerka Emma Stone svoje účinkovanie pretavila do víťazstva za najlepší ženský herecký výkon.

Komédia/dráma/muzikál moderne rozpráva klasický hollywoodsky milostný román doplnený skvelými piesňami a tanečnými číslami. Príbeh je o vášnivom vzťahu od nežného vzrušenia rozvíjajúcej sa láska až po trpké sklamanie z veľkých ambícií.

lionsgate.com

 

Bláznivá hlúpa láska / Crazy, Stupid, Love

Za hlavnú mužskú hereckú úlohu bol Ryan nominovaný v ankete Golden Globes. Po boku hereckých hviezd Steve Carella, Julianne Moore a opäť Emma Stone Ryan rozhodne nezanikol. Zapadol do príbehu o stroskotanej láske Cala (Steve Carell) a jeho hereckej partnerky Julianne Moore. Keď sa Cal „opúšťa“ pri pohárikoch v miestom bare, ujme sa ho lámač ženských sŕdc Ryan Gosling. Pomáha mu nadobudnúť stratené sebavedomia, učí ho rozprávať sa so ženami. Cal má ale ešte bočný úmysel a tým je získať naspäť srdce svojej ex a dokázať synovi, že o láska sa oplatí bojovať. Všetko sa zamotáva, keď Ryan spozná mladú ženu (Emma Stone) a zamiluje sa do nej. To však netuší, že je to dcéra práve Cala, ktorý určite s ich vzťahom súhlasiť nebude.

cultjer.com

 

Okamih zlomu / Fracture

Veľmi zaujímavé spojenie dvoch hercov z rôznych generácií. Ryan Gossling sa v hlavnej úlohe predstavil po boku jedného z najznámejších hercov na svete – Anthonyho Hopkinsa. Film síce žiadne ocenenie nezískal, ale príbeh a zápletka je rozhodne zaujímavá pre každého milovníka krimi a drámy. Mladý štátny žalobca Willy (Ryan Gosling) sa ujme prípadu žaloby Teda Crawforda (Anthony Hopkins), ktorý doma postrelil vlastnú ženu kvôli nevere. Podpísal priznanie, našla sa zbraň. Na sklonku Willyho právnickej kariéry a tesne pred odchodom do nového lukratívneho zamestnania je toto to posledné, čo potreboval. Všetky dôkazy sú zlé a Anthony sa dostáva na slobodu. Zamotaný príbeh vyvrcholí smrťou postrelenej ženy a neoblomnou vôľou mladého právnika dostať páchateľa za mreže aj po vynesení rozsudku „nevinný“.

Photo by Sam Emerson/newline.wireimage.com

https://www.youtube.com/watch?v=HxpYO8RGolw

 

Drive

Tento krát je Ryan Gosling obsadený do úlohy filmového kaskadéra a po nociach vodiča gangstrov. Je mu jedno, o akú zákazku ide. V noci proste šlapne na plyn a uháňa s policajtmi za chrbtom. Všetko mu dohadzuje jeho „agent“, ktorý si zaumieni dostať vodiča na profesionálny závod. Všetko sa zmení, keď náhodne spozná susedu Irene a jej z väzenia prepusteného manžela, s ktorým sa dohodne na poslednej akcii. Išlo však o nastraženú pasť a Ryan musí urobiť všetko, aby ochránil seba a aj Irene. Teda poriadne šlapnúť na plyn!

collider.com

 

Stávka na neistotu / The Big Short

Vo filme The Big Short nie je Ryan Gossling hlavnou postavou, ako sme u neho zvyknutý. Avšak napriek tomu je príbeh zaujímavý. Hovorí o období pred Americkou hypotekárnou krízou a o 4 osobách, ktorý prišli na to, že ekonomika nemôže rásť donekonečna. Investovali peniaze klientov a všetko vsadili na jednu kartu. V tom čase bolo normálne dostať hypotéku na obrovský barák a nikoho nezaujímalo, či ju budete môcť splácať. Uvedomili si túto bublinu a vymysleli finančný nástroj, ktorý banky položí na kolená a oni sa na tom poriadne napakujú. Koniec koncov, všetko zaplatia klienti. O tri roky bublina praskla a ako to celé skončilo? To si už nechám pre seba!?

collider.com

Zdroj: csfd.cz, lionsgate.com, collider.com