S mobilom ani na krok! Motto, ktorého sa v dnešnej dobe drží väčšina z nás. Vymeňte svoj telefón za niečo produktívne, pretože práve dnes si pripomíname Svetový deň bez mobilu.

Šiesty február by sa mal častejšie opakovať. Nemáme na mysli dátum, ale to, čo sa skrýva za ním. Moderné technológie ovládli naše životy a my sa ich nedokážeme nabažiť. Skúste (nielen) dnes vypnúť vaše mobilné telefóny a zamerajte sa na skutočné hodnoty v živote. Doprajte si čas strávený s rodinou, potešte svoje telo a začnite sa viac hýbať a cvičiť, pustite sa do skorého jarného upratovania alebo čítajte knihu.

Svetový deň bez mobilu sa pripisuje francúzskemu spisovateľovi menom Phil Marso. V roku 1999 napísal knihu „Tueur de portable sans mobile apparent“, ktorej cieľom bolo otvoriť oči čitateľom, aby si uvedomili ich závislosť na mobilných zariadeniach. 

Keď sme už pri tejto téme, zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľkokrát máte váš mobil v ruke? Ráno hneď po prebudení siahnete na telefón a pozriete sa, koľko je hodín, aké je vonku počasie, skontrolujete si maily a správy, následne surfujete na internete. Počas dňa ho používate na chatovanie, čítate novinky, vyhľadávate si rôzne recepty, počúvate hudbu, dokonca ho neodložíte, ani keď idete na toaletu. A to vám radšej nebudeme pripomínať, aký negatívny efekt majú na kvalitu vášho spánku.

Hovorí vám niečo detox?

Smartfóny výrazne zasiahli do každodenného života ľudí a už dávno ich nepoužívame len na telefonovanie. Dnes si totiž život bez mobilov nevieme ani len predstaviť. Preto sa mi naskytla taká otázka: Keď sme sa v minulosti dokázali zaobísť bez mobilov, zvládli by sme to aj dnes?

Zdroj: ČoJee!? & mojandroid.sk | Foto: tumblr.com