Na prvý pohľad vyzerali ako osoby, ktoré s radosťou pomohli unaveným okoloidúcim. Čo sa však dialo za zatvorenými dverami? Rodina Benderovcov sa v USA preslávila vďaka sériovým vraždám. Dokonca získali prezývku Bloody Benders.

Štvorčlenná rodina žila od mája 1871 do decembra 1872 v Kansase. Najprv sa do mesta prisťahoval otec John so synom, ktorý sa volal rovnako. Keď dvojica postavila dom, prišla za nimi aj matka Elvira s dcérou Kate. Keďže mali veľký dom, jeho časť premenili na malý obchod spojený s reštauráciou. Obchod občas poskytol nocľah pocestným. Rodina bola plná záhad – niektorí susedia tvrdili, že John mladší a Kate nie sú súrodenci, ale manželia.

V tom čase mal John starší približne 60 rokov a jeho angličtina bola veľmi zlá. Jeho žena Elvira na tom bola o niečo lepšie, no ľudia jej spoločnosť nevyhľadávali. Vraj bola taká nepriateľská, že ju v susedstve nazývali diablom. Dcéra Kate mala 23 rokov a považovala sa za liečiteľku. Po susedstve distribuovala letáky, v ktorých opisovala svoje liečiteľské a nadprirodzené  schopnosti. Práve popularita Kate sa stála lákadlom rodinného hostinca.

Bender starší bol v susedstve považovaný za nemeckého prisťahovalca, no dodnes sa nevie, či pochádzal z Nemecka, alebo Holandska. Elvira bola rodená Američanka. Pred tým, než si vzala Johna Bendera, bola zosobášená s ďalšími dvoma chlapmi. S druhým manželom mala 12 detí – piate z nich bola Kate.

Prvé telo sa v blízkosti rodiny objavilo ešte v roku prisťahovania. Muž, ktorého našli náhodní okoloidúci, mal rozmliaždenú lebku a vyrezané hrdlo. Po roku sa scenár zopakoval – našli sa ďalšie dve telá s rovnakými zraneniami. Správa o mŕtvych sa veľmi rýchlo rozšírila a ľudia sa domu Benderovcov začali vyhýbať. V okolí sa však začali objavovať aj bežní lúpežníci, takže sa bežne stávalo, že polícia z vraždy obvinila niekoho nevinného. Obvinení však boli po krátkom čase prepustení, pretože policajtom sa nepodarilo získať dostatok dôkazov.

Zabíjať deti nerobilo Benderovcom taktiež žiaden problém.

V roku 1872 zmizol George Newton Longcor a jeho maloletá dcéra Mary Ann. O rok neskôr ich išiel hľadať sused William Henry York, no ten sa domov už tiež nevrátil. Pred odchodom však informoval svojich bratov, ktorí po jeho zmiznutí nechali vyhlásiť pátranie. Bratia Williama sa zastavili aj u Benderovcov, no tí im povedali, že za zmiznutie môžu pravdepodobne Indiáni. Neskôr obvinili aj susedov.

Obyvatelia mesta chceli vinníka dolapiť, a tak sa rozhodli, že prehľadajú všetky domy. Po tomto rozhodnutí sa Benderovci ihneď zbalili a dom opustili. Na podlahe v ich dome sa našla zaschnutá krv a v stenách ostali diery po guľkách. Obete boli podľa všetkého nalákané k stolu, kde ich zozadu udrel John starší kladivom. Aby smrť obete zaistili, rozrezali jej hrdlo a pochovali ju v blízkosti domu.

Netrvalo dlho a telo Williama Yorka sa našlo v plytkom sade. Počas dňa sa na pozemku našlo ďalších 9 tiel a na ďalší deň 8. Hoci boli obete okradnuté, vyšetrovateľom sa podarilo zistiť, že Benderovci nezabíjali kvôli peniazom, ale kvôli potešeniu. Správy o Benderovcoch sa šírili veľmi rýchlo po celej krajine a všade sľubovali vysoké odmeny za ich dolapenie.

Aj keď sa po rodine pátralo viac než 50 rokov, jej členovia potrestaní nikdy neboli. Nikto nevie, čo sa s Benderovcami stalo. Niektoré zdroje uvádzajú, že členovia sa rozdelili a syn s dcérou odišli do Nového Mexika. Občas sa objavila správa o úmrtí člena rodiny, no nikdy sa nezistilo, či sa fakt o niekoho z rodiny jednalo.

Ak vás článok zaujal a o rodine chcete vedieť viac, pozrite si film Bender.

Zdroje: wikipedia.org, cnn.com, web.archive.com, kshs.org Zdroje foto: kshs.org, kansas.com, historynet.com, cultofweird.com Zdroj video: youtube.com