Marko Parničan, alias Marks, je mladý a talentovaný hudobník/rapper zo Zvolena. My sme sa mu u nás už venovali, a to presne v 1. čísle nášho časopisu ČoJee!? Rozobrali sme jeho život, začiatky, hudbu, ale aj album, ktorý vtedy pripravoval – Kontrast. Dnes je už ale všetko minulosť a Marks sa posúva ďalej. Nie len v živote, ale aj v hudbe a svojej tvorbe. Rozhodne nezaspal na vavrínoch a po úspešnom druhom albume Kontrast sa chystá znova potešiť svojich fanúšikov. Čo má pre nich prichystané a v akom je to štádiu? Dozvieš sa nižšie.

20. ročný Marks už vydal dva albumy. Volajú sa Ponsé a už spomínaný Kontrast, ktorý bol neobyčajné a premyslené dielo. Nám sa podarilo zistiť, že Marks pracuje na treťom albume, ktorý ponesie meno Autogram. Ako sme u neho zvyknutý, album vyjde pod hlavičkou českého TNT Label, v ktorom mimochodom Marks pôsobí ako jediný slovenský umelec. Čo si však pre nás pripravil?

Na novej doske sa bude nachádzať 20 skladieb. Môžme s určitosťou povedať, že medzi nimi budú už vydané skladby – IEU, WINETIME a Padlý Anjel. Marks-a sme poprosili, aby nám k albumu povedal niečo viac:

„Album pripravujem v úzkej spolupráci s producentom Fash Flaga. Je to náš spoločný album. V 20-tich skladbách, ktoré sa na albume budú nachádzať sa objaví aj pomerne dosť hostí. Niektorých si necháme pre seba, no prezradím napríklad Shomiho, Dornkappell, alebo raperku Nycol. Čo sa týka názvu albumu, je myslím si dosť výstižný. Z tém bude cítiť presne taký ten môj Autogram, čiže hlboké texty s výpovednou hodnotou. Tentokrát to samozrejme bude o niečo dospelejšie. Od predošlých dvoch albumov Ponsé a Kontrast sa bude mierne odlišovať štýlovo. Autogram sa nesie v rytme klasiky, teda žiadny new sound či milión efektov v hlase.“

Ako sme už spomínali, celé to bude zastrešovať TNT. No zaujímavý je trojuholník, ktorý za celým albumom stojí. A to je samozrejme interpret Marks, potom následne producent Fash Flaga, ktorý dodal na album všetku hudbu a celé to uzatvára Niro, ktorý na seba prebral nahrávanie, či zvukovú stránku albumu. Sympatický stredoslovák prezradil, že album je už takmer hotový. Momentálne sa čaká na niektoré spolupráce a zvuk. Ak všetko pôjde podľa plánu, jeho 3. albumu sa dočkáme koncom marca. Samozrejme si je vedomí, že môžu prísť aj komplikácie a preto termín nechcel potvrdiť napevno, no robí všetko preto, aby to dobre dopadlo. My mu u nás držíme palce, čakáme na album a tak isto podporíme kúpou albumu. Dúfame, že sa chystáš aj ty!?

 

 

Viac info o Marks na INSTAGRAM alebo FACEBOOK