Svadba na prvý pohľad bola veľmi pútavá relácia, za pomoci ktorej sme mali možnosť spoznať aj krásku Veroniku, ktorá pracuje ako fitnestrénerka. Táto sympatická a vždy usmiata žena sa podelila s verejnosťou o fakty z minulosti, ktoré neboli v jej živote jednoduché. Sama priznáva, že psychické problémy veľmi dobre pozná a vyzýva ľudí k tomu, aby sa nehanbili o nich navonok rozprávať.

Tatar zamestnal vo fitnescentre hviezdičku s telom bohyne!

Veľmi dlho mi trvalo, kým som sa na tému psychického zdravia začala verejne vyjadrovať, pretože v našej spoločnosti je to tabu a veľa ľudí tají, že má psychické problémy, hanbia sa za ne. Mali by si však uvedomiť, že nie sú stroje, bez citov a emócií a že je ok, nebyť ok. Aj napriek tomu, že sa navonok javím ako pozitívna a silná osoba, aj ja som si prešla psychickou chorobou, konkrétne depresiou.

Bolo to približne pred dvomi rokmi, kedy mi zomrel otec. Nezomrel prirodzenou cestou, spáchal samovraždu. Celý ten proces, kedy som to musela nejakým spôsobom spracovať a prijať bol veľmi náročný. Nechcela som to pochopiť, ani mu odpustiť. Všetko sa mi stále vracalo a premietalo pred očami, ráno som mala problém vstať z postele, aj napriek tomu, že som spávala 10 hodín.”

Nevesta Veronika priznala psychické problémy: Až teraz prezradila, ako  ZOMREL jej ocino!

Bola som neustále unavená a moja práca a činnosti, ktoré mi dovtedy robili radosť, mi už viac nedávali zmysel. A tak som sa rozhodla vyhľadať odbornú pomoc psychiatra, pretože konzultácie so psychológom mi nepomáhali. Ten mi predpísal antidepresíva, no po niekoľkých týždňoch som ich vysadila. Uvedomila som si, že žiadne lieky môj problém nevyriešia a tak som začala od seba.

Zobrala som si voľno, išla na týždeň k moru a po návrate som začala navštevovať hodiny jógy, začala som čítať psychologickú a náučnú literatúru, kde som našla odpovede na moje otázky, veľa vecí som pochopila a tatinkovi odpustila. Je to však celoživotný proces, občas sa tie stavy začnú vracať, no človek tomu musí včas zabrániť. ”

Veronika Fabianova | Founder and Managing Director

Zdroj: eva.pluska.sk|Foto: sportpass.me