Mačky sa považujú za milovaných domácich maznáčikov dnešnej doby. Hoci sa o nich hovorí, že sú to tvory nezávislé, opak môže byť pravdou. Realita je taká, že mačky zbožňujú svojich pánov a dokonca im dokážu prejaviť aj patričnú dávku náklonnosti. Môžeme tomu skutočne veriť. Práve s týmto tvrdením totiž prichádzajú japonskí vedci.

Povedali ste si niekedy, že mačky sú nevšímavé stvorenia? Myslím si, že určite áno. Pravda je však taká, že to ani zďaleka nie je pravda. Tieto tvory si nás všímajú až priveľmi a presne vedia, čo máme v úmysle. Sú veľmi citlivé na hlas svojho pána, ktorý milujú a tak k nemu aj pristupujú. Japonská vedkyňa Saho Takagi sama za pomoci svojho výskumu prišla na to, že mačky všetko intenzívne vnímajú svojimi sluchovými podnetmi, ktoré majú veľmi kvalitne vyvinuté.

Pán Petúnia – BYSTRICKÁ MAČAČÁREŇ

Výskum hovorí za všetko…

Všetko sa odohrávalo v jednej miestnosti, do ktorej boli zavedené dva reproduktory. V miestnosti bolo 50 mačiek, ktorým sa púšťali pomocou reproduktora hlasy rôznych pánov. Intenzita neznámych hlasov mačky veľmi prekvapila a aj zmiatla. Ako náhle však mačka započula známy hlas, čiže hlas svojho pána, ihneď ho spoznala a rozlíšila.

Vedci zistili, že mačkám na ich majiteľoch veľmi záleží - EMEFKA

„Všeobecne sa hovorí, že mačky sa o svojich pánov nezaujímajú tak veľmi ako psy. Ukazuje sa však, že sú schopné vytvoriť si mentálnu prítomnosť svojich majiteľov. Mačacia myseľ je komplexnejšia, než sme si doteraz mysleli,“ dodala vedkyňa.

Máte doma mačku? Takto môže vplývať na vaše zdravie - Webnoviny.sk

Vedeli ste, že?

Zdroj: emefka.sk|Foto: webnoviny.sk