Pred krátkym časom Slovenskom otriasla skutočne veľmi smutná správa. Do hudobného neba odletel talentovaný Miroslav Žbirka. Veľmi dlho tomu fanúšikovia nechceli uveriť, no museli sa s tým zmieriť. Mnoho odkazov, ktoré boli obľúbenému spevákovi adresované prostredníctvom sociálnych sietí nikým neotriasli tak, ako odkazom od samotnej originálnej speváčky Mariky Gombitovej.

Nie je žiadnym prekvapením ak poviem, že Marika a Miro Žbirka boli nie len kolegovia v hudobnom svete, no predovšetkým skvelí a nerozluční priatelia. O to ťažšie sa Marike znáša nečakaný odchod jej skvelého kamaráta do hudobného neba. Mnoho ľudí sa čudovalo tomu, keď talentovanú speváčku nezaregistrovali na poslednej rozlúčke zosnulého Mekyho. Marika však všetko verejne vysvetlila a prišla aj s dojímavým odkazom, ktorý poslala Mekymu do neba hudby.

Žbirka o dni, kdy Gombitová skončila na vozíku: Smáli jsme se tomu, že  strašně sněží | Blesk.cz
Meky Žbirka chystá koncertné turné: Objaví sa na ňom aj Marika Gombitová?

 „S hlbokým žiaľom a nekonečným smútkom v srdci sa s Tebou lúčim, drahý Meky. Je mi veľmi ľúto, že Ťa v piatok s Tvojimi najbližšími neodprevadím na poslednej ceste, ale Ty najlepšie vieš, že mi to môj zdravotný stav v tejto ťažkej dobe neumožňuje. Zbohom, drahý Meky, nechávaš ma tu samú blúdiť v slepých uličkách. Požičaj mi nádej, dvakrát Ti ju vrátim späť, „ napísala zronená speváčka.

Mohlo by Vás zaujímať…

Zdroj: noviny.sk|Foto: eva.pluska.cz|Video: YouTube.com