Cez víkend vyšiel nový singel Celeste Buckingham s názvom „Another Life“. Táto novinka ohlasuje jej nový album „Life“, ktorý vychádza 17. októbra, a zároveň pripomína, že pred desiatimi rokmi vyšla jej debutová skladba „Run Run Run“.

Po skladbách „Feel“ a „Make me“ , ktoré patria posledný rok k najhranejším domácim skladbám v slovenskom éteri, prichádza Celeste Buckingham so skladbou „Another Life“. Tá je inšpirovaná vnútorným dialógom o tom, ako inak by mohol vyzerať náš život, ak by sme sa v danom momente rozhodli inak:

,,Všetci ideme rôznymi smermi a pri tom stále hľadáme navzájom k sebe cestu a ľudskosť v každej veci. Aký by bol náš život, ak by to bolo inak?“ pýta sa speváčka.

Videoklip novej skladby nakrúcal režisér Martin Miko z Illuminate Production na Heliporte v River Parku v Bratislave.

,,Chceli sme urobiť hommage k desiatemu výročiu vydania klipu „Run Run Run„. Snažili sme sa zachovať atmosféru, ktorá v ňom je. Zábery s kapelou by mali na diváka preniesť pocit, ktorý človek má, keď hrá koncert a keď sa pozerá na koncert,“ povedala Celeste.

Celeste Buckingham

Ide zároveň o jej prvý videoklip, v ktorom účinkuje aj kapela King Shaolin, ktorá s ňou vystupuje už deväť rokov.

,,Keď nám Celeste hovorila, že pripravili s Matějom ďalšiu skladbu, takú rockovú baladu, boli sme zvedaví. A keď nám song poslala, tak aj milo prekvapení. Celestin prejav a spev v piesni krásne vyznieva. Netušili sme však, že dôjde aj k tomu, že vo videoklipe budeme hrať aj my,“ prezradil Michal Neffe, gitarista kapely King Shaolin.

Keďže vedeli, že sa natáčanie bude odohrávať na Heliporte, celé dni pozorne sledovali predpoveď počasia. Bolo to extrémne náročné vzhľadom na poveternostné podmienky, teplotu a výšku, v akej sa točilo. Skladbu museli zahrať niekoľkokrát po sebe, dokonca až 40-krát, informoval o tom Michal Neffe.

V prípade novinky „Another Life“ ide o spoluprácu autorskej dvojice Celeste BuckinghamMatěja Vávru. Inšpiráciou boli pre nich rockové skladby z prelomu tisícročí.

,,Je to moderný pop, ale s pocitom starého pop-rocku,“ prezradila na záver speváčka, ktorej nový album vychádza 17. októbra 2022.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TS Andrea Čurná | Foto: Hrušovský