Giovanni Ricci 22 rokov a žije v Nitre. Jeho meno sa ľuďom vrylo do pamäti vďaka súťaži SuperStar 2020. Už na jej začiatku divákov ohúril skvelým a výrazne precíteným duetom Falling Slowly, ktorý zaspieval so svojou priateľkou Martinou Koniarikovou. Giovanni sa dostal až do superfinále a umiestnil sa na 5. mieste. Nám prezradil jeho najhorší a najlepší zážitok v SuperStar a aj to, na čo sa fanúšikovia môžu v blízkej dobe tešiť.

Prešlo už pár týždňov od skončenia SuperStar, ako ti táto súťaž zmenila život?

Každý deň vstávam z postele a viem na 100% , že som o krok bližšie k tomu, aby som sa živil muzikou. Tento myšlienkový stav je veľmi príjemný, pretože sa sústreďujem len na to, čo chcem robiť a na to, čo ma baví. Keď sa pohybujeme na verejnosti v Nitre alebo v Bratislave, mnoho ľudí ma spozná a zastaví ma na pokec alebo na fotku. Tým, že ma ľudia zastavia, tak im môžem vyjadriť vďaku za podporu v súťaži a za to, že mi posielali SMS-ky.

Vedel by si povedať svoj najhorší a najlepší zážitok zo SuperStar?

Môj najhorší zážitok zo SuperStar bol v bunkri, keď bolo 78 súťažiacich. Bolo to prvé kolo Super výberu a prišiel som do Česka s teplotou. Môj zdravotný stav sa v bunkri zhoršil a keďže tam bola zima, stratil som hlas. Celý deň pred vystúpením som bral lieky na uvoľnenie hlasiviek a nejako sa mi podarilo zaspievať pesničku. Môj najlepší zážitok bol asi duet s Maťkou, ktorý som si veľmi užil. Ten pocit, keď nás porota pustila oboch do semifinále bol na nezaplatenie. Obaja sme tomu nemohli uveriť, že sme sa dostali spolu takto ďaleko.

Ukážka z duetu vďaka ktorému postúpili obaja do semifinále SuperStar 2020.

Čo alebo kto ti zo súťaže najviac chýba?

Najviac mi chýba ten vzťah, ktorý som mal s finalistami. Boli sme intenzívne spolu 2 týždne a boli sme si všetci veľmi blízki. Od momentu, ako to skončilo, sa čoraz ďalej vzďaľujeme. Mám pocit, ako keby každý vníma druhých ako konkurenciu. Chýbajú mi všetci, boli sme skvelá partia. V mojom najbližšom kruhu boli Barborka, Michal, Lucka, Dominika a Júlia.

Nemrzí ťa to, že si nemohol zažiť v súťaži veľké množstvo divákov v hale a celú tú atmosféru?

Samozrejme, že ma to mrzí. Verím, že finále nie je najvyšší bod mojej kariéry a že si užijem divákov na iných vystúpeniach. To, že neboli diváci prítomní v hale kvôli COVID-19 znamenalo, že bude oveľa viac divákov, ktorí nás budú sledovať v pohodlí a bezpečí ich domovov. Pred live vystúpeniami je veľa offline skúšok, a teda, keď som vystúpil live, tak som sa cítil ako na skúške. Ale snažil som sa predstavovať si, že za tými kamerami sedia 2 milióny divákov a musím podať najlepší výkon.

Ktorá pieseň sa ti v SuperStar spievala najlepšie a prečo?

Najviac som si užil pieseň Eltona Johna – Your Song, ktorú som spieval v superfinále. A to preto, že som mal prvýkrát stojan a obmedzený pohyb na pódiu. Malo to inú dynamiku ako ostatné moje vystúpenia. Pomáhalo mi aj to, že som to mal komu spievať, keďže Martinka bola medzi divákmi. Cítil som, že moji rodičia sú na mňa hrdí, a to mi dalo istotu a sebavedomie tú pieseň predviesť tak, ako som to urobil.

Budú vychádzať len sólové piesne alebo plánujete s Martinkou vydávať predovšetkým duetá?

Máme zložených veľa piesní a sú tam aj duetá a aj sólové piesne. Máme radi rozličné žánre hudby a píšeme texty veľmi odlišne, preto náš hlavný cieľ je mať predovšetkým samostatné kariéry, počas ktorej, samozrejme, budeme mať aj spoločné spolupráce.

https://www.instagram.com/p/CBbPVQWp8Jt/

Máš na pláne aj nejaký spoločný song s niekým z finalistov? Ak áno, tak s kým?

Nemám na pláne nič také, radšej by som s nimi strávil pár týždňov niekde na chate. Chcel by som s nimi spolupracovať, no myslím si, že sa to nám nepodarí. Najviac by som chcel spievať s Diankou a Barborkou. Nechám sa prekvapiť, čo prinesie budúcnosť.

Keďže si do svojich 10 rokov žil v Ríme, neuvažoval si nad tým, že by si niekedy v budúcnosti mohol spievať aj tam?

Bolo by to úžasné, ale pochybujem. Nepotrebujem byť svetová hviezda, chceme tvoriť hlavne v slovenčine, a to môže byť úspešné len na Slovensku alebo v Česku. Koncert v mojom meste by mi vôbec nevadil, ale tam by som mohol prespievať len talianske pesničky s prímesou anglických.

Plánuješ aj nejaký song v taliančine?

Ešte som doposiaľ nenapísal nič po taliansky, aj keď je to môj materinský jazyk. Nemám k nemu textársky vzťah, ale nechávam to otvorené. Písanie v angličtine mi je najprirodzenejšie a v slovenčine to je príjemná výzva.

Všimli sme si, že pridávaš aj rôzne zaujímavé a vtipné vlogy, plánuješ sa tomu venovať aj v budúcnosti?

Áno, plánujem. Nechcem byť len ako spevák, ale komplexný tvorca. Chcem sa venovať všetkému, čo je kreatívne. Videá na YouTube majú zatiaľ dobré ohlasy a určite v tom budem pokračovať.

Toto je jeden z finálových vlogov, ktoré vytvoril Giovanni Ricci.

Čo máš najbližšie na pláne? Na čo sa fanúšikovia môžu tešiť?

Okrem mnohých videí na našich sociálnych sieťach (vlogy a rozhovory) sa fanúšikovia môžu tešiť na skladby s videoklipmi, ktoré vyjdú v najbližšej budúcnosti. Plánujeme byť všestranní, aby sme každého fanúšika uspokojili. Veľmi sa tešíme aj na náš merch, ktorý si naši fanúšikovia neustále pýtajú.

Zdroj: ČoJee!?| Foto: Instagram.com, markiza.sk|Video: YouTube.com