Je za nami 10. výročie vzniku legendárnej videohry Counter-Strike: Global Offensive. Okrúhle jubileum môžu hráči osláviť tak, že zabojujú o titul šampióna Counter-Strike! Stačí sa zúčastniť Red Bull Flicku, jedinečného e-športového turnaja v CS:GO.

V turnaji sa proti sebe postavia dvojčlenné tímy na piatich špeciálnych mapách navrhnutých iba pre Red Bull Flick. Aby ste dokázali zvíťaziť, musíte sa rýchlo adaptovať, zlepšiť tímovú prácu a synergiu so svojim partnerom a dokázať si ustrážiť pôdu pod nohami. Každá mapa má špeciálne prvky a unikátnu mechaniku, ktorá hráčom poskytne úplne nový zážitok z hry, preto by si tento turnaj nemali nechať ujsť žiadni vášniví fanúšikovia hry!

Máte možnosť reprezentovať našu krajinu

Štyri tímy z každej z dvoch lokálnych online kvalifikácií, ktoré sa odohrajú 21. a 24. septembra 2022, navyše dostanú príležitosť zažiariť na národnom offline finále, ktoré sa uskutoční už 1. októbra. Tam sa rozhodne o tom, kto získa vstupenku a parádny zážitok z reprezentovania Slovenska pred globálnym publikom 16. až 20. novembra v Kodani.

Nika Kramer / Red Bull Content Pool

Cesta online turnaja Red Bull Flick

Videohra CS:GO, ktorá bola prvýkrát vydaná v roku 2012, si získala srdcia miliónov oddaných fanúšikov po celom svete, o čom svedčí nespočetné množstvo profesionálnych e-športových kariér a pre mnohých sa dokonca stala vstupnou bránou do sveta e-športov ako takých.

Momentálne je však dôležitý fakt, že hra je tiež ústredným bodom Red Bull Flicku, intenzívneho turnaja 2 vs 2, ktorý sa hrá na jedinečných mapách na mieru. Od prvej iterácie v roku 2019 až po nadchádzajúcu výzvu v Kodani v roku 2022 Red Bull Flick povzbudzoval hráčov, aby posunuli CS:GOnad svoje limity a skutočne videli, čo hra dokáže.

Red Bull Flick dáva príležitosť novým talentom dostať sa na vrchol, ukázať svoj potenciál a vychytané zručnosti a v neposlednom rade postaviť amatérske dvojice proti profesionálom. Ide o jedinečnú šancu zažiariť nielen pred kamarátmi, ale aj pred celým svetom!

Online športový turnaj Red Bull Flick
Mahmut Cinci / Red Bull Content Pool

Väčšia šanca pre slovenských hráčov

V roku 2020 sa turnaja zúčastnilo 45 000 hráčov z 30 rôznych krajín. Prebojovať sa do finále sa vtedy dalo len cez medzinárodnú kvalifikáciu, ktorá bola otvorená pre každého, čím bol postup oveľa zložitejší. Tentokrát sa naskytla výhodnejšia možnosť, a to zapojením sa do lokálnej kvalifikácie iba pre Slovensko, to znamená, že šance na postup sú automaticky oveľa väčšie.

Nepotrebujete špičkový aim (tzv. mierenie zbraňou), prepracované taktiky či granáty. Niektorí hráči by isto nemali problém prejsť klasické mapy aj naslepo, avšak pravidlá hry sa tentokrát zmenia. Všetci hráči sa totiž stretnú výlučne na mapách špeciálne vytvorených pre Red Bull Flick, a tie majú, veru, od klasických skutočne ďaleko. Ďalšou výraznou zmenou je herný mód, ktorým je turnaj špecifický.

Turnaj Red Bull Flick
Nika Kramer / Red Bull Content Pool

Čo všetko zahŕňa výhra?

Stále rozmýšľate, či je tento turnaj pre vás? Motiváciou vám môže byť napríklad:

  • Postup na Red Bull Flick offline finále v Bratislave
  • Titul a parádna trofej Red Bull Flick
  • Zásoba Red Bull energetických nápojov
  • Postup na Red Bull Flick Invitational v Dánsku (zabezpečená doprava, ubytovanie a strava)
  • Ak v Kodani so spoluhráčom uspejete, budete si môcť zahrať na pódiu proti pozvaným profesionálnym dvojiciam
  • Prizepool 50 000 eur pre 16 najlepších tímov na Red Bull Flick Invitational

Dôležité dátumy, ktoré si zapíšte do kalendára

  • (online) 1. kvalifikácia: 21. september od 18:00
  • (online) 2. kvalifikácia: 24. september od 18:00
  • (offline) Red Bull Flick Slovensko – o postup do Dánska: 1. október 2022
  • (offline) Red Bull Flick Invitational v Dánsku: 16. november 2022 – 20. november 2022

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TS Alexander Bunčák | Foto: Adam Łakomy, Nika Kramer & Mahmut Cinci / Red Bull Content Pool