Vynechať alkohol na 28 dní? Pre niekoho úplne nepredstaviteľné, no môže to byť pre telo mimoriadne prospešná vec. A nejde len o to, vynechať alkohol na požívaný pravidelnej báze, hovoríme aj o príležitostnom pití, napríklad pár pohárikov vínka raz za týždeň. Okrem toho, že si zlepšíš svoje zdravie, lepšie na tom bude aj tvoja peňaženka. Čo sa ale s telom stane!?

Prvý týždeň

Zmena sa prejaví takmer hneď. Pocítiš to najmä pri zaspávaní. A teda – bude sa ti horšie zaspávať. Je známe, že alkohol zaspávaniu napomáha, no trpí kvalita spánku. To, že vynecháte alkohol znamená, že budeš jesť menej nezdravého jedla. 6 pohárov vína ťa zbaví okolo 20 pohárov vody, čo znamená, že všetka vypitá voda cez deň je zbytočná. Tiež sa budeš cítiť menej unavený.

Druhý týždeň

Začneš pociťovať všetky výhody lepšieho spánku a hydratácie. Budeš vyzerať zdravšie a zlepší sa aj pokožka. Alkohol dráždi žalúdočné sliznice, takže ak máš problém s pálením záhy, pocítiš zmiernenie aj v tejto oblasti.

Tretí týždeň

Vynechanie 6 pohárov vína ti ušetrí približne 3000 kalórií. V tejto fáze sa zlepšuje aj krvný tlak.

Štvrtý týždeň

Tí, ktorí si nevedia predstaviť deň bez piva, vína alebo slivovičky, si môžu pogratulovať. Budeš sa cítiť výrazne lepšie, ako pred mesiacom. Tvoja pokožka bude vyzerať lepšie, môže miznúť aj akné, možno aj schudneš a taktiež ušetríš dosť peňazí. Tiež sa zlepšuje aj nálada.

Zdroj: webnoviny.sk / foto: Unsplash