Google vás čoskoro upozorní, keď sa vaše kontaktné informácie zobrazia vo Vyhľadávaní, a uľahčí vám požiadať o ich odstránenie!?

Nová funkcia je užitočná pre každého, kto bol niekedy doxxovaný. Spolu s novými zásadami odstraňovania pomstychtivého porna a rozmazávania explicitných obrázkov vo štvrtok ohlásili nový informačný panel Google Results About You, ktorý vám ukáže, či sa vaše kontaktné informácie zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania, a upozorní vás, keď sa objavia nové výsledky s vašimi informáciami. 

Google
ilustračný obrázok

Vďaka tejto aktualizácii môžete nájsť svoje informácie na Googli bez toho, aby ste museli sami vyhľadávať. Po zadaní osobných údajov informačný panel automaticky zobrazí webové stránky, ktoré obsahujú akékoľvek zhody, čo vám umožní skontrolovať každú webovú stránku, na ktorej sa zobrazuje, a potom odoslať žiadosť o jej odstránenie.

Možno sa vám nepodarí odstrániť problematické webové stránky bez zapojenia právnikov, ale prinajmenšom môžete výrazne brániť iným ľuďom v ich nájdení.

Informačný panel bude dostupný v aplikácii Google tak, že vyberiete svoj profilový obrázok a potom položku „Výsledky o vás“ alebo navštívite stránku goo.gle/resultsaboutyou v prehliadači.

ilustračný obrázok

Nový nástroj Google Results About You je súčasťou niekoľkých nových funkcií zameraných na bezpečnosť oznámených tento týždeň. Technologický gigant odhalil nové nastavenie Bezpečné vyhľadávanie. Toto nastavenie automaticky nahlási a rozmaže explicitné obrázky a je predvolene zapnuté.

Medzi osobné údaje sa považuje napríklad vaša adresa, telefónne čísla, alebo e-mailová adresa. V rámci nadchádzajúcej funkcie Google vytvorí aj centrum pre všetky možnosti odstránenia obsahu, ktoré spoločnosť ponúka. Prostredníctvom tohto centra sa len pár klikmi dostanete k potrebným formulárom.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : mashable.com / FOTO : freepik.com