Írska fanúšička, zúčastnená na koncerte nemeckej skupiny Rammstein v litovskom Vilniuse, v sérii príspevkov na sociálnej sieti Twitter túto kapelu obvinila, že ju na jej súkromnom večierku úmyselne zdrogovali a stala sa zrejme i terčom sexuálneho napadnutia. Informoval o tom v pondelok litovský portál LRT.lt.

V prípade obete ide o 24-ročnú Írku, ktorá na Twitteri vystupuje pod menom Shelby Lynnová. Ráno po koncerte, ktorý sa odohral ešte 22. mája, zverejnila fotografie svojho tela s modrinami a frontmana skupiny Tilla Lindenmanna obvinila, že ju mal sexuálne napadnúť. Kapela to odmietla.

Lynnová v niekoľkých príspevkoch opísala, že bola skupinou pozvaná na súkromný večierok, pričom sa už po požití niekoľkých nápojov, ktoré jej boli ponúknuté, cítila „nezvyčajne intoxikovaná“. Neskôr nadobudla podozrenie, že v alkoholických nápojoch boli drogy.

Na daný večierok ju pozvali spolu s niekoľkými ďalšími fanúšičkami, pričom svoje mobilné telefóny museli nechať vonku pred miestnosťou, cituje Lynnovú portál. Írku mal následne niekto vziať do malej miestnosti za pódiom s tým, že sa s ňou chce stretnúť frontman Lindenmann.

„Do tej miestnosti by sa možno zmestili štyria ľudia, bola úzka ako skúšobná kabínka v nejakom obchode,“ napísala. Keď tam za ňou prišiel Lindenmann, hneď mu podľa vlastných slov oznámila, že s ním nehodlá mať sex. Frontman skupiny Rammstein následne z miestnosti odišiel s tým, že mu to bolo prisľúbené. Lindenmann mal údajne na ženu kričať a reagoval nahnevane, uviedol litovský portál.

Lynnová, ktorá sa potom na večierok vrátila, si až nasledujúce ráno v hoteli uvedomila, že si časť noci presne nepamätá. Okrem toho na svojom tele spozorovala modriny a podliatiny, čo vzápätí nahlásila litovskej polícii.

Polícia incident vyšetruje

Írka vo svojich príspevkoch uviedla, že polícia incident vyšetruje. Podľa predstaviteľov litovskej polície Lynnová trestné oznámenie nepodala, spolupracuje však s políciou v záujme objasnenia okolností incidentu.

Po príchode polície boli už na mieste aj záchranári, keďže sa Lynnová sťažovala na búšenie srdca, zimnicu a vracanie. Lynnová v jednom zo svojich príspevkov obvinila litovskú políciu, že ju odmietla riadne vypočuť.

Organizátori koncertu vo Vilniuse uviedli, že o incidente „nemajú vedomosť“, pripustili však, že niektoré priestory rezervovali exkluzívne pre členov kapely a organizátori tam nemali prístup.

Na obvinenia v pondelok reagovala na sociálnych sieťach aj samotná skupina Rammstein. „V súvislosti s tvrdeniami kolujúcimi na internete o Vilniuse môžeme vylúčiť akúkoľvek možnosť, že sa to odohralo v našom prostredí,“ uviedla kapela s tým, že si „nie je vedomá žiadneho oficiálneho vyšetrovania“.

Na prípad v pondelok reagovalo aj litovské centrum pre ľudské práva, ktoré kritizovalo reakciu záchranárov i polície, píše server LRT.lt

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: youtube.com