Kanadský spevák Shawn Mendes sa už niekoľko rokov pohybuje na výslní hudobnej scény. Hudbe sa profesionálne venuje od roku 2013. Už vtedy sa hovorilo o tom, že by sa mohol stať nasledovníkom Justina Biebera či One Direction!

Hoci je diskutabilné, či sa jeho popularita niekedy rovnala až úrovni spomínaných hviezd, svojimi hudobnými hitmi dosahoval vždy počas svojej kariéry ohromné úspechy. Shawn Mendes započal svoju kariéru v roku 2013 tak, že nahrával svoje cover verzie piesní na vtedy veľmi obľúbenú aplikáciu Vine. Už vtedy sa začala tvoriť tomuto umelcovi fanúšikovská základňa, čo vyvrcholilo v januári 2014, keď ho kontaktoval hudobný manažér Andrew Gertler. V júni toho istého roku získal nahrávaciu zmluvu s Island Records.

Hneď so svojím debutovým singlom Life of the Party si zabezpečil úspech. Stal sa najmladším umelcom, ktorého pieseň sa umiestnila v prvej desiatke rebríčka Billboard Hot 100. V septembri následne vydal svoju prvú EP s názvom The Shawn Mendes EP. Jeho prvý štúdiový album Handwritten, vydaný v roku 2015, obsahoval mnoho skvelých piesní. Okrem songu Life ot the Party obsahoval aj piesne ako Stitches či Something Big. Kritické ohlasy boli veľmi pozitívne a Mendes sa s albumom umiestnil v mnohých rebríčkoch, a to vrátane Billboard 200. Pri tvorbe špeciálnej edície tohto albumu sa Shawn Mendes v spolupráci spojil aj so speváčkou Camilou Cabello. Tá neskôr v jeho živote zohrala významnú rolu.

Mentálne zdravie dôvodom zrušenia turné

Od roku 2014 mal Mendes aj niekoľko samostatných turné, ktoré mu pomohli prehĺbiť jeho popularitu. K tomu mu pomohlo aj to, že v roku 2015 vystupoval ako predskokan Taylor Swift na jej turné The 1989. Jeho posledné turné Wonder: The World Tour, ktoré bolo plánované na rok 2022 však bolo zrušené. Dôvodom malo byť to, že sa spevák chcel sústrediť na svoje mentálne zdravie. „Nanešťastie musím zrušiť zvyšné dátumy turné. Dúfali sme, že po nejakom potrebnom voľnom čase budem môcť prísť na zvyšné termíny turné, ale momentálne musím dať svoje zdravie na prvé miesto. To neznamená, že nebudem tvoriť novú hudbu a už sa neviem dočkať, kedy vás v budúcnosti uvidím na turné.“ Mendesove problémy sa medzi fanúšikmi veľmi často spájali práve s komplikovaným vzťahom s jeho bývalou priateľkou Camilou Cabello.

V poslednom čase však začal byť Mendes opäť aktívny. Okrem toho, že sa objavil koncom roka 2022 v animovanom hudobnom filme Krokodíl Lyle, začal vydávať aj novú hudbu. Fanúšikovia tak s netrpezlivosťou očakávajú, či sa čoskoro znova pustí do plánovania turné!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: allmusic.com, people.com, shawnmendes.com / Foto: youtube.com/shawnmendesvevo