Hudobník Majself vydáva videoklip ku skladbe Všetci nám môžu, ktorá sa objavila na tohtoročnom albume Porcelán. Ten pozostáva z 15 skladieb, ktoré obsahujú hviezdne spolupráce.

Majself spolupracoval na albume s viacerými hviezdami slovenskej i českej hudobnej scény. Svoj hlas prepožičal projektu český spevák Jan Bendig. Na tvorbe skladieb sa podieľali aj slovenské speváčky ako Tina či Dominika Mirgová. Z mužského zástupu slovenských spevákov môžete počuť Dana Kapitána, Martina Císara, rapera Kaliho, ale aj skupinu Desmod. Práve tejto nitrianskej formácii patrí záverečná nahrávka, ktorá vyšla už v novembri 2020 s názvom Kométa.

Majself a album Porcelán

Fanúšikovia si videoklip odhlasovali prostredníctvom ankety na sociálnej sieti Instagram, kde raper na svojom profile v stories umožnil sledovateľom rozhodnúť o tom, ktorý song získa svoj klip. Opýtali sme sa ho, či by skladba dostala svoj vizuál bez ohľadu na víťaza, alebo ho fanúšikovia presvedčili.

,,Popravde, akonáhle som mal dokončený album Porcelán, tak už predtým som tušil, že tých videoklipov vznikne viac. Na túto skladbu som ho chcel spraviť určite, pretože patrí medzi moje obľúbené. Tiež som dával fanúšikom možnosť vybrať, na aký song ho natočíme. Oni zahlasovali za Všetci Nám Môžu, takže som sa im snažil vyhovieť,“ hovorí Majself.

Raper zo Záhoria hovorí o hlavnej myšlienke songu celkom jasne. Tvrdí, že má slúžiť ako motivácia pre nerozhodných poslucháčov. Zaujímavosťou je, že ide o jedinú explicitnú pieseň albumu Porcelán.

,,Z môjho pohľadu je skladba v prvom rade o tom, že jediná vec, ktorú mi ľudia môžu naozaj závidieť, je to, že robím, čo ma naozaj baví a čo milujem. Zároveň dúfam, že skladba bude motivačná aj pre iných ľudí, ktorí sú na nejakom rázcestí. Možno rozmýšľajú nad tým, či si za tým ísť, alebo sa nejakým iným spôsobom začleniť do systému. V tej skladbe hovorím aj o svojom príbehu, že to nebolo ľahké a stálo ma to veľa, veľa, veľa síl. Bolo to veľké brodenie sa cez bahno, ale nakoniec by som nič nemenil. Hlavne z toho dôvodu, že to, že robíš, čo ťa baví, si za peniaze kúpiť nemôžeš. Verím, že to poslucháčov nakopne, aby nasledovali svoje sny,“ priznal raper.

raper Majself

Vo videu sa objavuje aj jeho manželka Júlia

V klipe sa nachádza aj Júlia, s ktorou tvorí pár už 13 rokov. Sympatická polovička hudobníka je zručnou make-up artistkou, nechtovou dizajnérkou a modelkou. Zaujímalo nás aj zákulisie viacerých natáčacích miest. Majself nám však prezradil aj dôvod obsadenia poledancerky.

,,Klip pozostáva zo spomienkových i reálnych častí. Tá reálna zachytáva to, že mám rodinu, ktorú mám rád, a dom, kam sa za nimi môžem vrátiť. Reprezentuje to takú spokojnosť a vnútorný pokoj, ktorý z toho cítim. Prvá príbehová linka sa odohráva v hoteli, kde som pracoval predtým, ako som začal aktívnejšie robiť muziku, a spomínal som si na to, že sa tam ľudia ku mne správali naozaj otrasne a nikdy by som sa tam nechcel vrátiť. V druhej ukazujem veci a ľudí, ktorých mám rád, teda moju rodinu a hudbu. Tieto dve veci mám najradšej na celom svete,“ vysvetľuje Majself.

,,Čo sa týka ostatných účinkujúcich, máme tam poledancerku, ktorá pridáva dôraz na vetu „musíš sa točiť, aby si pochopil tú hru“. Takisto aj v mojom odvetví sa človek musí vedieť obracať a točiť, a ideš vlastne s kožou na trh. Preto je tam tá poledancerka, ktorá je toho jasným dôkazom, pretože si jej práca vyžaduje veľký kus odvahy,“ uzatvára hudobník.

Majself v aute

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: PR/Brand manažér Jana Trellová | Video: YouTube | Foto: Instagram.com/majself_neptun