Ak si chcete prečítať knihy, o ktorých ľudia v roku 2021 nevedeli prestať hovoriť, nižšie nájdete ich zoznam!

Goodreads je najväčšia svetová platforma pre čitateľov na hodnotenie a recenziu kníh. Môžete sledovať knihy, ktoré si chcete prečítať, zúčastniť sa výziev a získať prispôsobené odporúčania. Taktiež môžete písať recenzie a čítať príspevky od samotných autorov kníh. Toto sú najpopulárnejšie knihy na Goodreads za rok 2021!

goodreads knihy

People We Meet on Vacation“ od Emily Henry

Od autorky hitu z roku 2020 „Beach Read“ prichádza ďalší letný obľúbenec dvoch nepravdepodobných priateľov, ktorí spolu každé leto dovolenkujú. Alex a Poppy nemôžu byť viac protikladní. Po spoločnej ceste domov na vysokej škole si títo dvaja vytvoria priateľstvo a celé desaťročie spolu každé leto spolu jazdia na dovolenku, až kým pred dvoma rokmi všetko nezničili. Teraz sa Poppy a Alex zišli na ďalšom výlete, aby zistili, či môžu napraviť svoje priateľstvo, alebo či je medzi nimi naozaj niečo viac.

Malibu Rising“ od Taylor Jenkins Reid

Táto kniha popisuje epickú, život meniacu párty počas 24 hodín a rodinnú históriu štyroch slávnych súrodencov. Deti legendárnej rockovej hviezdy Micka Rivu spoločne fascinujú celý svet. Všetci sa tešia na ich každoročnú párty z rôznych dôvodov, okrem Niny, ktorú nedávno opustil manžel. Do rána sa párty úplne vymkne spod kontroly a na povrch vyplávajú rodinné tajomstvá.

„The Four Winds“ od Kristin Hannah

Kristin Hannah je známa svojimi srdcervúcimi a vzrušujúcimi historickými románmi. „The Four Winds“ sa odohráva v Texase v roku 1934 počas Veľkej Depresie a neznesiteľného sucha. Elsa sa musí rozhodnúť zostať a bojovať za úspech svojej krajiny, domova a komunity, alebo riskovať a vydať sa do Kalifornie v nádeji na lepší život.

„The Last Thing He Told Me“ od Laury Dave

Predtým, ako Owen Michael zmizne, zanechá svojej novej manželke Hannah zlovestný odkaz s nápisom „ochráňte ju“, čo jasne poukazuje na jeho dospievajúcu dcéru Bailey. Obe ženy sa vydajú na misiu, aby dali dokopy Owenovu minulosť a zistili skutočný dôvod, prečo zmizol.

„The Lincoln Highway“ od Amor Towles

V júni 1954 má Emmett Watson 18 rokov keď ho prepustia z ročnej služby na farme, kde si odpykal neúmyselné zabitie. Keď jeho rodičia zmiznú preč a ich majetok zabaví banka, Emmett plánuje vziať svojho osemročného brata na západ, aby začal odznova, kým nezistí, že dvaja priatelia z pracovnej farmy v aute, ktoré ho priviezlo domov, majú úplne odlišné plány pre Emmettovu budúcnosť.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: goodreads | Foto: goodreads, pinterest