Axel Webber sa nedávno presťahoval do New Yorku, aby sa venoval herectvu. Nečakane sa stal hviezdou TikToku vďaka svojej sérii videí o bývaní v extrémne malom byte.

axel webber

Keď začínajúci herec Axel Webber pokazil svoj konkurz do hereckého programu The Juilliard School, neustále o tom aktualizoval TikTok v očarujúcej sérii videí.

„Pamätáte si, že som povedal, že jediná vec, ktorú neviem urobiť, je prízvuk?“ uviedol v jednom videu. „Urobil som prízvuk. Nemohol som si pomôcť,“ zachichotal sa Webber.“ Ten chlap na to absolútne nijako nereagoval. Len sa na mňa pozeral.“

A keď povedal, že ho neprijali do uznávaného programu v New Yorku, jeho fanúšikovia to zrejme znášali ťažšie ako on. Zaplavili na Instagrame školu komentármi a vyzvali ikonickú inštitúciu, aby ho prijala.

„Všetci mi dali pocit, že toto odmietnutie je len ďalší krok a nie prehra,“ povedal Webber pre NBC News. Napriek tomu, že svojich fanúšikov nabádal, aby rešpektovali rozhodnutie školy, mnohým to nezabránilo v obťažovaní školy online.

Webber, ktorý sa minulý rok presťahoval do New Yorku, pretože je domovom „10 najlepších hereckých škôl v krajine“, získal už 3,6 milióna followerov za svoje videá o živote s „nízkym rozpočtom“.

V posledných týždňoch svojim followerom povedal, aký bol z konkurzu nadšený a vo svojich videách odrecitoval zadanú Shakespearovu scénu. Zavtipkoval o tom, ako nemohol odolať recitovaniu svojich veršov s prízvukom, a vo videu, ktoré nahral „približne tri minúty“ pred konkurzom, zarecitoval scénu v nejasnej interpretácii britského prízvuku.

Webber potom zverejnil ďalšiu aktualizáciu, keď nahlas prečítal e-mail o odmietnutí.

„Dali sme do toho maximum, čo je jediná vec, ktorú môžeme urobiť,“ povedal Webber. „Teraz budem musieť nájsť iný spôsob, ako byť hercom.“ Dokážeme to.“

Niektorí tvorcovia vyzvali Webberových fanúšikov, aby sa stiahli, pričom tvrdili, že táto podpora by mohla poškodiť jeho reputáciu v iných hereckých programoch.

Vo videu, ktoré zverejnil v utorok, Webber poďakoval svojim sledovateľom za podporu, ale vyzval ich, aby prestali obťažovať účty Juilliardu na sociálnych sieťach.

axel webber

„Úbohý manažér sociálnych médií z Juilliardu: Ospravedlňujem sa!“

Webber stále plánuje navštevovať hodiny herectva a povedal, že chce nakoniec hrať vo filme a televízii. Online podpora mu však otvorila oči aj pre ďalšie príležitosti.

„Mojím cieľom je zabaviť čo najviac ľudí, od obrazoviek iPhonov až po veľké obrazovky.“

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: nbcnews.com | Foto: nytimes, thehiu, tiktok