November sa pomaly ale isto blíži ku koncu a december je za dverami. Už čoskoro zavíta na územie našej krajiny poriadna zima, ktorá so sebou prinesie aj prvý sneh. Pred krátkou dobou sa hovorilo o tom, že prvý sneh k nám zavíta práve na Katarínu. Bude to však skutočne tak? Nechajme sa prekvapiť.

Odborníci upozorňujú na to, že tento týždeň má Európa prejsť do zimného a studeného pásma. V posledných dňoch sme zaznamenali výraznejšie ochladenie, čo pomaly naznačuje blížiacu sa zimu. Teplo už nebude, taká je realita. Podľa predpovedí je možnosť, že snežiť by malo začať už tento víkend. Denné teploty v nasledovných dňoch sa budú pohybovať maximálne do deväť stupňov a v noci bude takmer na celom našom území mrznúť. Prvému mrazu sa tiež rozhodne nevyhneme.

Taliansko sužuje mráz a sneh, v okolí Brescie zomreli traja seniori

Najvyšší čas odložiť všetky tenké bundy a vytiahnuť po roku opäť teplé kabáty, čiapky, šále a rukavice, ktoré budeme skutočne potrebovať. Pomaly sa blížiaci vianočný čas by mohol so sebou priniesť nielen mráz, no aj snehové vločky na samotné Vianoce. Bude to tak? Ťažko predpovedať, musíme len čakať.

Fotografia: zima je zima | fotky.sme.sk

Zdroj: babskeveci.sk, ČoJee.sk|Foto: fotky.sme.sk