O počte svetových náboženstiev sa baviť nemusíme. Popri náboženstvách však existuje aj niečo, čo sa im podobá, no je úplne odlišné. Hovoríme o sektách. Sú to extrémne nebezpečné skupiny, ktoré od členov vyžadujú absolútnu vernosť a oddanosť. S náboženstvom majú spoločnú len jednu vec – taktiež veria vo vyššiu silu. Málokto však vie o všetkých nebezpečenstvách, ktoré sú spojené s týmito spolkami.

Veľmi známou sektou sú Božie deti. Okrem toho, že členovia sekty obhajovali sex s malými deťmi, tvrdili, že najlepšie je, ak sa učia od najbližších – od svojej rodiny. Kult vznikol v roku 1968 a existuje dodnes. Názov síce znie veľmi nevinne, no opak je pravdou.

Zakladateľ Božích detí David Berg tvrdil, že cieľom spolku je šíriť lásku, posolstvo a šťastie prostredníctvom revolúcie. Berg dovtedy pôsobil ako farár v Kalifornii. Počas pôsobenia v cirkvi hlásal „kresťanskú myšlienku“ starého sveta. To znamenalo veľa sexu.  Niektoré základné piliere Božích detí zahŕňali predstavu, že Boh miluje sex, pretože sex je láska, a Satan sex nenávidí, pretože je krásny.

Vyššie spomenuté veci sú však len špičkou ľadovca. Berg bol zástancom sexu s maloletými deťmi, pretože „chcel, aby jeho dieťa prijalo sexualitu, aby bolo sexuálne ako dieťa a vyrastalo“. Využíval toto sexuálne hnutie, aby presvedčoval dospelých k pohlavnému styku s maloletými. Hovorí sa, že sa jednalo o deti staršie ako 12 rokov, no existuje mnoho zdrojov tvrdiacich, že deti boli aj omnoho mladšie.

Berg, ktorý bol známy pod prezývkami ako Mo (Mojžiš), kráľ David a dedko, sa domnieval, že incest je úplne v poriadku, pretože bolo dôležité učiť sa od členov rodiny. Sex bol aj nástrojom lákania nových členov. Tento proces sa nazýval rybolov. Už v roku 1972 sa kult stal medzinárodným – mal až 130 komunít po celom svete.

Božie deti neboli len ohniskom sexuálneho zneužívania. Členovia spolu žili v komunitách a čakali na koniec sveta. Zároveň si o sebe mysleli, že sú mučeníci, ktorí sú schopní zachrániť svet pre Antikristom. Peniaze na život získavali z pouličných vystúpení, na ktorých žobrali o jedlo. Z celkového zárobku si podľa pravidiel mohli nechať len 10%.

Obvinenia zo zneužívania detí sa začali objavovať v 70. rokoch a do roku 1978 boli Božie deti zrušené. Alebo len ich meno…

Kult pokračoval pod inými názvami. Jeden čas sa nazýval Láska, neskôr zas rodina. Berg síce zomrel v roku 1944, no jeho manželka Karen Zerby s radosťou šírila „poslanie“ kultu. Členovia ju dokonca oslovovali kráľovná.

V kulte bolo všetko v poriadku až do chvíle, keď Ricky Rodriguez (syn Karen Zerby) spáchal samovraždu. Pred samovraždou Rodriguez zabil jednu zo žien, ktoré ho vychovávali, pretože ho sexuálne zneužívali. Po incidente vystúpili bývalý členovia, a tí potvrdili aj to, že Ricky mal pohlavný styk so svojou matkou.

Skupina Božích detí existuje dodnes. Riadi sa novým dokumentom s názvom Love Charter a posilňuje lásku k Ježišovi. Desivá história sa však vymazať nedá.

Zdroj: allthatsinteresting.com

Zdroj foto: wikipedia.org, allthatsinteresting.com