Slovenský spevák, skladateľ a textár Miroslav Žbirka, prezývaný aj ako Meky Žbirka, už nie je medzi nami. Zomrel náhle vo veku 69 rokov.

Bývalý člen skupiny Modus, ako aj skupiny Limit, nás navždy opustil. Speváka ešte pred mesiacom previezli do nemocnice, kde skončil na infúziách. Informoval o tom aj sám Žbirka na svojom facebooku.

,,Priatelia, dostihol ma nejaký zákerný bacil. Posielajte energiu, budem ju potrebovať,“ odkázal fanúšikom.

Odpočívaj v pokoji

Smrť legendy slovenskej populárnej hudby potvrdil najprv manažér Rado Mešša. O túto šokujúcu správu sa následne verejne podelila aj manželka zosnulého, a to cez oficiálny instagramový účet Mira Žbirku. K príspevku pridala aj čiernobielu fotku Mekyho ležiaceho na pódiu.

,,Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ – to by řekl Meky, kdyby žil. 21.10.1952 – 10.11.2021″

Ako tvrdí umelcova manželka Kateřina, zomrel na opakovaný zápal pľúc.

Na sociálnych sieťach mu venujú dojímavé odkazy aj iné slovenské hviezdy, ktoré za ním smútia, medzi nimi napríklad speváčky Jana Kirschner, Katarína Knechtová, Zuzana Smatanová, Mária Čírová, hudobná skupina IMT Smile, Ivana Regešová, český moderátor Libor Bouček, ale aj Peter Bárdy, šéfredaktor spravodajského webu Aktuality.sk.

Žbirka

Pripomeňme si jeho najslávnejšie piesne

Miro Žbirka bol neoddeliteľnou súčasťou slovenskej hudobnej scény, navyše aj viacnásobný Slávik a víťaz ankety Spevák roka na Slovensku. Svoju úspešnú kariéru začal rozbiehať už ako 15-ročný. V roku 2006 sa stal členom Siene slávy na Slovensku. Jeho albumy vydávané od polovice 80. rokov dosahovali státisícové náklady. Meky absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí. Pripomeňme si v tejto chvíli piesne, ktoré zožali veľký úspech a tým Žbirku vystrelili na vrch slávy.

Atlantída

Biely kvet

22 dní

V slepých uličkách

Co bolí, to přebolí

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: sme.sk, cas.sk & ta3.com | Foto: Instagram.com & pinterest.com | Video: YouTube