Sú krásne, sú vyšportované, sú tvrdé!? Sen množstva chlapov z celého sveta je stelesnený v týchto ženách. Niekto môže považovať šport ktorý si vybrali za až prehnane násilný a agresívny, no je pravda, že vo svete je veľmi populárny a aktéri zápasov v mnohých prípadoch zarobia viac ako bežný občan Slovenska za polovicu života. Reč je o najkrajších bojovníčkach MMA v roku 2022. Zostavili sme pre teba rebríček MISS MMA a je už len na tebe, či by si zvolil rovnaké poradie ako my!?

MMA zažilo a dovolíme si tvrdiť aj zažíva mimoriadne veľký BOOM aj na Slovensku. Popularita zápasov v klietke pred pár rokmi raketovo vystrelila a je to samozrejme vďaka úsiliu organizácie OKTAGON. To je hlavný dôvod, prečo sa aj členská základňa jednotlivých klubov rozširovala a stále rozširuje. Neustále pribúdanie nových mien a nových talentov sú zárukou, že ani v budúcnosti rozhodne nebude o dobré „fighty“ núdza.

Všetky tieto tvrdenia podčiarkuje aj neustála účasť zahraničných borcov na turnajoch pod hlavičkou OKTAGON MMA. A nie sú to len bojovníci z okolitých krajín, ale z celého sveta. Obrovský záujem u nás zapríčinil aj vznik ďalšej organizácie s názvom RFA (REAL FIGHT ARENA). V tohtoročnej edícii nášho rebríčka sa zatiaľ nenachádza žiadna slovenská bojovníčka, no v budúcnosti tomu už tak nemusí byť!?

10. Melissa Sophia Karagianis (delená pozícia)

Náš rebríček otvára jediná zástupkyňa z Kanady so zaujímavým gréckym menom. Bojuje v Atomweight a zatiaľ dosiahla skóre 1 – 2 – 0.

MMA - MELISSA

Ronda Rousey

Americká bojovníčka zmiešaných bojových umení, jedna z najpopulárnejších amerických športovkýň na Twitteri a prvá američanka s bronzovou medailou v džude z olympijských hier. Taktiež sa stala šampiónkou v batmanovej váhe organizácie UFC. Známe je aj z televíznych obrazoviek, hlavne z filmu Fast and Furious. Umiestnenie v našom rebríčku si „vybojovala“ najmä vďaka popularite v osobnom živote.

MMA - RONDA ROUSEY

9. Bruna Vargas

Brazílska bojovníčka UFC, momentálne členka Bellator, kde sa jej však zápas ešte nepodaril vyhrať.

MMA - BRUNA VARGAS

8. Grace Cleveland

Thajská bojovníčka je špecialistkou na Muay thai a ako amatérka debutovala v roku 2014. Profesionálneho debutu sa dočkala 2016 a vyslúžila si prezývku Thajské mačiatko.

MMA - CLEVELAND

7. Ariane Lipsky

Brazílska bojovníčka je rozhodne poriadne namakaná, keďže je šampiónkou KSW a aktuálne zápasníčkou UFC s bilanciou 14 – 7 – 0.

MMA

6. Alexandra Albu

Ruská bojovníčka s moldavskými koreňmi je populárna aj vďaka dobrému telu, keďže v hlasovaní o najkrajšie telo spomedzi MMA zápasníčok v roku 2020 získala naviac hlasov. Jej momentálna bilancia je 7 – 2 – 0.

MMA - ALEXANDRA ALBU

5. Rachel Ostovich

Rachel je bojovníčka z Honolulu, ktorá zápasí v flyweight division. MMA kariéru začala v roku 2010 v amatérskej kategórii, od roku 2017 už v UFC. Od jej odchodu z tejto organizácie sa zúčastnila len na  Bare Knuckle Fighting Championship v roku 2021.

MMA

4. Claudia Gadelha

Claudia je brazílskou najmladšou držiteľkou čierneho pásu v Nova União, kde trénuje. Aktuálna #2 rebríčka UFC v strawweight kategórii trénuje s aktuálnym šampiónom UFC Josém Aldom, so šampiónom Bellator Eduardom Dantasom či bývalým UFC šampiónom Renanom Baraom.

3. Lena Ovchynnikova

34 ročná Lena je ukrajinská bojovníčka a majsterka sveta WBC Muaythai v pérovej váhe a bývalou majsterkou sveta v mušej váhe.

2. Anastasia Yankova (delená pozícia)

Bojovníčka mušej váhy v Bellator je rodáčkou z Ruska. Svoje skúsenosti z karate a muay thai pretavila do športových úspechov, keďže má doterajšiu bilanciu 4:1.

Montana De La Rosa

Montana má aktuálne 27 rokov a profesionálnou MMA zápasníčkou je od roku 2014. Aktuálne bojovníčka UFC má za sebou aj súboje v organizácii XFN, kde sa stala šampiónkou v kategórii flyweight s bilanciou 7 – 4.

1. Paige VanZant

28 ročná Paige je americkou bojovníčkou, modelkou, autorkou a boxerkou s dlhodobo stabilnou pozíciou v podobných rebíčkoch. Bojovníčka UFC od roku 2020 s výhradnou zmluvou na boj v Bare Knuckle Fighting Championship. Mimo iného si stihla zahrať aj v seriáli Dancing with the Stars a Chopped.

MMA - PAIGE VANZANT

Čítajte tiež!?

Zdroj: espn.com, theathleticbuild.com, instagram.com, twitter.com, facebook.com, ranker.com, youbube.com / Foto: Twitter.com, facebook.com, UFC, Bellator

Reklama