Slovinsko je krásna krajina plná prírodných divov, ktorá sa nachádza v strednej Európe hraničiacej s Talianskom, Chorvátskom, Maďarskom a Rakúskom. Má malé pobrežie Jadranského mora, rovnako ako mnoho jazier a hôr, takže je ideálne pre cestujúcich, ktorí chcú to najlepšie z oboch svetov.

Slovinsko, možno dosť nespravodlivo, nemusí byť pre každého prvým výberom pri odlete do vzrušujúcej novej dovolenkovej destinácie. Namiesto toho sa potichu, ale ustavične stáva kútom sveta, z ktorého cestovatelia neodchádzajú sklamaní.

Unsplash

Bled

V meste je zasklené jazero, ktoré je ideálne na výlety loďou na malý ostrov v strede s vlastným kostolom. Ak máte chuť na niečo aktívnejšie, môžete sa vybrať na kajak alebo na kanoe. Cyklistika a pešia turistika okolo jazera sú tiež bežnou zábavou, rovnako ako návštevy gotického kostola, ktorý leží na kopci s výhľadom na mesto. Neďaleko Bledu sa nachádzajú aj známe lyžiarske oblasti, do ktorých sa dostanete sedačkovou lanovkou, ktorá vás vyvezie na vrchol zjazdovky Straža, a môžete sa vybrať na lyžovačku alebo sa tobogánom dostať až na dno.

Škocjanské jaskyne

Jaskyne sa nachádzajú v obrovskom kaňone, ktorý je umiestnený v podzemí a môžete prechádzať z jednej strany na druhú cez most, ktorý vám umožní pochopiť rozsah tohto jaskynného systému. Návštevníci jaskýň môžu preskúmať nádherné stĺpy stalaktitov a stalagmitov a pri návšteve nebudete sami, pretože v tme číha množstvo tvorov vrátane viac ako pätnástich druhov netopierov,

Laško

Ak máte pocit, že by ste potrebovali odpočinok a relaxáciu, alebo si chcete jednoducho zaplávať v upokojujúcom teplom kúpeli, potom nesmú chýbať termálne vody mesta Laško. Hovorí sa, že vody majú liečivé a omladzovacie účinky. Po celé storočia sa do tejto oblasti kúpali miestni obyvatelia i návštevníci.

Zdroj: Travelking.sk

Logarská dolina

Údolie v skutočnosti pochádza z doby ľadovej a nachádza sa na mieste ľadovca, ktoré vytvorilo povodie, vďaka ktorému sa táto oblasť podobá korytu. Pre odvážlivcov je táto oblasť často využívaná ako základný tábor pre tých, ktorí chcú prekonať mohutné vrcholy Kamnicko-Savinských Álp. 

Hrad Predjama

Hrad Predjama

Pre skutočne úctyhodný zážitok sa vydajte na hrad Predjama. Po prvé, ide o technický počin, aký nemá obdoby, pretože hrad je postavený v ústí jaskyne na vrchole útesu, ktorý sa týči do výšky viac ako 120 metrov. Akoby to nestačilo, hrad je údajne starý viac ako 700 rokov a bol bývalým domovom slovinskej slávnej osobnosti menom Erazem Lueger, rytiera a ušľachtilého baróna, ktorý sa stal lupičom, ktorý slávne kradol medzi elitou a rozdával chudobným.

Maribor

Druhé najväčšie slovinské mesto sa v roku 2012 stalo Európskym hlavným mestom kultúry. Mesto je známe vďaka kvalitnému vínu, na ktorom si môžete pochutnať v krásnom historickom centre.  K dispozícii sú aj vinice, ktoré sa tiahnu od mesta Maribor až do pohorských lesov. Ako by ste čakali, každoročne sa tu koná aj festival vína. Maribor je ideálny pre milovníkov vína, ktorí chcú vidieť, ako sa víno vyrába z viniča na stôl.