Zimné, vodné, vzdušné…tieto športy spája jedna vec. Ide o najdrahšie športy na svete! Mohli by ste si ich dovoliť!?

Tieto športy vidíme denne v televízii, ľudia v nich súťažia na olympijských hrách a majstrovstvách sveta. Zaujímalo Vás už, koľko ale stoja?

Moderný Pentathlon

pentatahlon

Moderný pentathlon je na vrchole rebríčka najdrahších športov pre obrovské množstvo drahého vybavenia a tréningov, ktoré sú do toho zahrnuté. Pozostáva z piatich disciplín – šermu, plávania, parkúru, streľby z pištole a behu.

Wingsuiting

wingsuit

Wingsuit lietanie je parašutizmus s extra adrenalínom. Koľko stojí naučiť sa to?

Akreditovaný kurz pre študenta stojí necelých 2000 amerických dolárov. Ďalších 180 skokov stojí 6000 dolárov. Za padák dáte tak 3200, ostatné vybavenie 800, dopravu 800-3200. Celkové náklady sa teda vyšplhajú na 16 000 dolárov. V prepočte je to asi 13 850 eur.

Pólo

drahé športy: Pólo

Hrať pólo je drahé, náklady na trénovaného koňa a jeho údržba stavajú pólo mimo dosahu mnohých ľudí. Navyše si musíte kúpiť vybavenie, kúpiť príves na kone alebo zaplatiť prepravu koňa a klubové a turnajové poplatky. Pre lojálnych hráčov póla sú peniaze dobre vynaložené, aj keď nie sú bohatí.

Formula 1

drahé športy: formula 1

Formula 1 je šialene drahý šport, pretože si vyžaduje nákup viacerých áut za stovky tisíc eur. Automobilky, ktoré sa podieľajú na sponzorovaní týchto pretekov, majú rozpočty v miliardách eur.

Skoky na lyžiach

drahé športy: skoky na lyžiach

Skoky na lyžiach sú zimným športom, v ktorom sa pretekári snažia dosiahnuť čo najdlhší skok po zjazde zo špeciálne upravenej rampy na svojich lyžiach. Oblek môže stáť až 500 eur, lyže 600 eur, čižmy a viazanie spolu okolo 1000 a prilba a okuliare okolo 300. Dokopy to vychádza až na 2400 eur.

Jazdectvo

V jazdectve v prvom rade potrebujete drezúrneho koňa. Tie stoja desiatky až stovky tisíc eur. Väčšina z nás na to nemá peniaze, preto sa musíme zmieriť so sledovaním tohto športu v televízii.

Lukostreľba

Cena lukostreľby závisí od preferencií a odbornosti. Druh luku, ktorý používate, môže stáť niekoľko desiatok ale aj tisíc eur.

Gymnastika

Vysoké náklady na šport sú výsledkom vysokých nákladov na súkromnú prevádzku obrovského vnútorného tréningového zariadenia s vysokými nákladmi na služby, drahým vybavením, drahým poistením a vysokými nákladmi na pracovnú silu. Ročné náklady sa pohybujú od približne 1000 eur až niekedy cez 20 000 eur.

Krasokorčuľovanie

Oddanosť, vytrvalosť a pekný kostým samé o sebe netvoria úspešného olympionika, korčuliari musia ročne zaplatiť 35 000 až 50 000 eur aby sa kvalifikovali na olympijské hry, nieto ešte aby ich vyhrali.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: financesonline.com, skyaboveus.com, horseracingsense.com, whatitcosts.com, gymnastics123.com, insider.com | Foto: britannica, fai, telegraph, formula 1, theolympians, atlantaequestrian, marca, theguardian. goldenskate