Fajčiar či nefajčiar? Veľmi často kladená otázka a položenú ju dostal snáď už každý z nás. To že fajčenie je škodlivé tu rozoberať nejdem. Skôr sa na túto globálnu závislosť pozriem z trochu iného uhla.

Sedíš si len tak s kamarátmi na kofči, pivku alebo podobne a vidíš, ako niekto pri susednom stole vyfukuje krúžky z cigaretového dymu. Je zaujímavé to sledovať a naučiť sa to, však to nie je nič zložité ani ťažké. Avšak samozrejme treba na to byť fajčiarom. Ale zopár ľudí samozrejme na tomto popracovalo a vyfukovanie dymu premenili na umenie. Nehovorím o scéne z filmu Pán prsteňov, keď Gandalf vyfúkol krásnu loď, ale o trochu menších ale predsa impozantných dielach vytvorených síce len na chvíľu, no aj tá chvíľa stojí za to.

vipercig.co.uk

K tomu všetkému musím dodať, že skutoční umelci v tomto odbore nepoužívajú klasické cigarety, ale tie elektronické. Ich história siaha do 60-tych rokov minulého storočia. Išlo však len o statické a neprenosné prístroje. Princíp vdychovania vodnej pary bol však pomerne podobný. Až neskôr sa v Číne prvý krát objavila prenosná elektronická cigareta, ktorá bola základom pre tie dnešné. V súčastnosti samotnému „vapingu“ podľahlo veľmi veľa aj známych osobností, nakoľko ide v podstate o fajčenie elektronickej cigarety a vyfukovanie väčšieho množstva neškodného dymu – zväčša vodnej pary.

Určite to chce veľa času stráveného učením sa správnej techniky a niekomu sa to môže zdať ako zbytočné. No aj napriek tomu to týchto pár ľudí dotiahlo ďaleko. Pozri si zopár videí, po ktorých určite začneš skúšať niečo podobné aj ty!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PBf9RdYM9Xo

 

zdroj: e-smokes, youtube.com