Strach je neoddeliteľnou súčasťou každého jedného z nás. Kým niekto pociťuje nevysvetliteľný strach k pavúkom, iný sa obáva niečoho, nad čím by sme len mávli rukou. Je to zapríčinené osobnosťou človeka. Na každého totiž vplýva niečo iné. Pravda je však len jedna! Za pociťovanie strachu sa rozhodne hanbiť nemusíme.

Keď niekto povie, že sa na svete nebojí ničoho, klame. Ani sám tomu neverí, len sa snaží preukázať pred ostatnými. Pravda je taká, že každý jeden človek žijúci na svete zastáva k istým veciam rešpekt či strach. Je to vcelku pochopiteľné. Strach je prirodzenou súčasťou našich životov. Z času na čas nám síce poriadne zamieša karty, no na druhej strane bez strachu niet života.

Strach - ZDRAVIE.sk

Už od malička trpím jednou fóbiou, ktorú sa mi do dnešného dňa prekonať nepodarilo. Pavúky! Už len samotné slovo mi naháňa strach, nie to ešte tvor s týmto názvom. V momente, keď zočím pavúka, celá zblednem, začnem sa triasť a beriem nohy na plecia. Hoci som nemala žiadnu negatívnu skúsenosť s pavúkom, z duše tieto stvorenia nenávidím a cestu si k nim nenájdem nikdy. To viem povedať s naprostou istotou.

Lęk przed pająkami (arachnofobia): przyczyny, objawy, leczenie - Zdrowie

Prečítajte si článok, ktorý Vám predstaví rôzne druhy fóbií:

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: zdravie.sk