Mnohí známi herci sa preslávili jednou rolou, ktorá k nim už natrvalo prischla. Ľuďom budú navždy pripomínať len tú danú postavu. Môžeme tak narovinu povedať, že títo herci doslova splynuli s jednou postavou. Akého herca/herečku by ste ešte zaradili do nášho zoznamu?

Daniel Radcliffe

Mladý anglický herec, ktorého meno vám je isto známe. Pri jeho mene sa automaticky viacerým vybaví čarodejník Harry Potter. Veď kto by už nevidel túto úspešnú rovnomennú fantasy sériu. Keby niet spisovateľky J. K. Rowlingovej, naše detstvo by pravdepodobne vyzeralo úplne inak.

Rowan Atkinson

Britský herec a skvelý komik! Rowan Atkinson sa, žiaľ, nikdy nevymaní z tieňa svojej najslávnejšej postavy. Pri jeho mene si zakaždým spomeniem na nemotorného muža v starom obleku, s červenou kravatou a macíkom. Mr. Bean je jednoducho legenda!

Macaulay Culkin

Americký herec Macaulay Culkin zažil slávu už v pomerne mladom veku. Preslávila ho rola chlapca menom Kevin McCallister zo série filmov Sám doma. Ak by sme vám položili otázku, v akých filmoch hral ešte tento herec, vedeli by ste nám odpovedať?

Jennifer Grey

Populárna americká herečka, ktorú najviac preslávil romantický tanečný film Hriešny tanec. Je pravda, že na konte má aj mnoho ďalších filmov, avšak rola Frances „Baby“ Houseman bude jej najvýznamnejšou. Nemôžem zabudnúť ani na samotné hlášky z filmu ako „Přinesla jsem meloun“ alebo „Baby nebude sedět v koutě!“

Tobey Maguire

Meno tohto amerického herca vám možno spočiatku nič nehovorí, ale predstavte si superhrdinu v červeno-modrom obleku, ktorý dokáže strielať pavučiny. Áno, je to Spider-Man! Neviem, ako vy, ale pre mňa bude tento herec navždy Peter Parker.

Hugh Jackman

Austrálsky herec môže vďačiť za celosvetovú slávu filmovej sérii X-Men. Hugh Jackman však dokázal zaujať aj v iných filmoch, medzi nimi napríklad Najväčší showman či Oceľová päsť, no v srdciach fanúšikov bude navždy Wolverine.

Emilia Clarke

Sympatická anglická herečka taktiež patrí do nášho zoznamu. Prečo? Najčastejšie je spájaná s postavou Daenerys Targaryen z úspešného seriálu Hra o tróny (Game of Thrones).

Shia LaBeouf

Tak, ako pri herečke Jennifer Grey, aj tento americký herec má na konte množstvo filmov, no až akčná sci-fi séria Transformers a postava Sam Witwicky mu priniesli vytúžený úspech. Je pravda, že Shia sa dokáže presadiť v každom filme, ale pre mňa bude stále tým tínedžerom, ktorému sa auto premenilo na rozprávajúceho robota.

Jim Carrey

Kanadský herec Jim Carrey je tvrdý oriešok. Musím povedať, že roly tohto herca sú dosť pestré a pri jeho mene sa každému vybaví iná filmová postava. Ace Ventura, Maska (Stanley Ipkiss) Blbý a Blbší (Lloyd Christmas). Na aký film si spomeniete vy, keď sa povie meno Jim Carrey?

Kristen Stewart

Táto americká herečka sa najviac presadila v upírskej ságe Twilight. Kristen získala rolu Isabelly Swan a zahrala si po boku Roberta Pattinsona (Edward Cullen) a Taylora Lautnera (Jacob Black). Tak čo, aj pre vás bude Kristen navždy Bellou?

Zdroj: ČoJee!? | Foto: pixabay.com