Niektoré celebrity nás opustili náhle, bez rozlúčky. Väčšina z nich urobila hlboký dojem na svojich fanúšikov. Do dnešného dňa na týchto spevákov, hercov či športovcov s láskou spomíname. Pouliční umelci sa im rozhodli vzdať hold tým najkrajším spôsobom. Využili svoj talent a namaľovali známe tváre na stenu, ktoré tak oživili starý vzhľad budov.

Michael Jackson

Americký spevák nám utkvel v pamäti z viacerých dôvodov. Mal nielen originálny hlas, úžasné pesničky, ktoré si spievame dodnes, ale aj nenahraditeľné tanečné pohyby. Kráľ popu zomrel ako 50-ročný na zlyhanie srdca v roku 2009. Táto graffiti maľba akoby ho opäť priviedla k životu.

Michael Jackson a jeho graffiti

Amy Winehouse

Anglická speváčka, ktorá vo svete hudby vynikala jedinečným hlasom a imidžom, zomrela ako 27-ročná na otravu alkoholom v roku 2011, a tak sa zaradila do Klubu 27. Tvoria ho hudobné celebrity, ktoré zomreli vo veku 27 rokov.

Graffiti Amy Winehouse

Whitney Houston

Americká speváčka, herečka a bývalá modelka, ktorá dokázala svojím hlasom vytiahnuť obrovské výšky, sa utopila vo vani v hoteli v Beverly Hills. Zomrela v roku 2012 vo veku 48 rokov.

Whitney Houston ako graffiti

Elvis Presley

Kráľ rock ‚n‘ rollu patrí medzi najväčšie kultúrne ikony. Štyridsaťdvaročný americký spevák a herec trpel obezitou a užíval mnoho liekov, čo viedlo k tomu, že zomrel na infarkt v roku 1977. Našli ho s jeho snúbenicou na podlahe kúpeľne v ich vlastnom dome.

Elvis Presley v podobe graffiti

Prince

Americký legendárny spevák, ktorého si ľahko zapamätáme, keďže doslova vynikal z hudobného sveta, zomrel vo veku 57 rokov na neúmyselné predávkovanie silným liekom proti bolesti, konkrétne fentanylom. Muzikant telom a dušou tak posledný raz vydýchol v roku 2016.

Prince a jeho graffiti

Freddie Mercury

Britský spevák, ktorý sa preslávil ako líder rockovej skupiny Queen, zomrel ako 45-ročný vo svojom dome v Kensingtone v roku 1991. Oficiálnou príčinou jeho smrti bola bronchiálna pneumónia, ktorá sa rozvinula v dôsledku zlyhania imunitného systému (AIDS).

Freddie Mercury

Janis Joplin & Kurt Cobain

Janis Joplin bola americkou speváčkou a skladateľkou. Zomrela v roku 1970 na predávkovanie heroínom v kombinácii s alkoholom.

Na druhej strane, Kurt Cobain ako frontman skupiny Nirvana zomrel v roku 1994. Liečil sa zo závislosti od heroínu, avšak táto návyková látka jeho smrť nespôsobila. Kurt spáchal samovraždu, zastrelil sa.

Obaja patria do vyššie spomínaného Klubu 27.

Janis Joplin a Kurt Cobain

Bob Marley

Večne usmievavý jamajský spevák je známy vďaka svojim reggae nahrávkam. V roku 1977 mu na nechte na nohe objavili rakovinu, tzv. melanóm. Bob Marley však odmietal akúkoľvek amputáciu, pretože patril k rastafariánom, čo je vlastne spirituálne hnutie s africkými koreňmi, ktoré vzniklo z kresťanstva v 30. rokoch 20. storočia na Jamajke. Prívrženci tohto hnutia veria, že telo je a musí byť jeden celok. Nesúhlasil ani s ostatnými chirurgickými zákrokmi, a tak hľadal inú cestu vyšetrenia, ktorá by nebola v rozpore s jeho náboženským presvedčením. Rakovina nakoniec zasiahla Marleyho mozog, pľúca, pečeň aj žalúdok. V roku 1981 skolaboval ako 36-ročný počas joggingu v Central Parku v New Yorku.

Bob Marley

John Lennon

Britský spevák, skladateľ a zakladajúci člen skupiny The Beatles výrazne ovplyvnil vývoj modernej populárnej hudby. Je považovaný za jednu z hudobných ikon 20. storočia. Po rozpade The Beatles pokračoval v sólovej kariére. V roku 1980 po dlhšej odmlke predstavil album s názvom Double Fantasy. Pár týždňov po jeho vydaní bol zastrelený pred svojím bytom v New Yorku. Všetky strely mu spôsobili vnútorné devastačné zranenia. Zaujímavosťou je, že zomrel rukou vlastného fanúšika, ktorému pár hodín predtým podpísal svoj nový album. Zomrel ako 40-ročný na šok z vykrvácania, pričom stratil vyše 80 % krvi.

Graffiti Johna Lennona

Chester Bennington

Americký spevák, známy predovšetkým z rockovej skupiny Linkin Park, užíval návykové látky ako marihuanu, kokaín, LSD, ale taktiež sa nevyhol ani alkoholu. Chester však nakoniec túto závislosť prekonal. Na škole ho neminula ani fyzická šikana a dokonca v skorom veku ho sexuálne zneužíval starší pán. Očividne sa cez tento traumatický zážitok nedokázal preniesť, a tak sa v roku 2017 rozhodol svoj život ukončiť obesením. K depresiám prispela aj smrť jeho blízkeho kamaráta, Chrisa Cornella. Benningtona našli v súkromnej rezidencii Palos Verdes Estates v Los Angeles. Zomrel vo veku 41 rokov, zanechal po sebe manželku a šesť detí.

Chester Bennington

Avicii

Mladý švédsky DJ, vlastným menom Tim Bergling, bol celosvetovo známy a stal sa jedným z najobľúbenejších hudobníkov svojej doby. Zomrel v roku 2018 ako 28-ročný v štáte Omán. Trpel vážnymi problémami duševného zdravia, z toho dôvodu spáchal samovraždu.

Avicii

Marilyn Monroe

Americká filmová herečka, speváčka a modelka sa preslávila ako vzor sexuálneho symbolu 50. rokov 20. storočia. V roku 1962 ju našli mŕtvu v jej dome v Los Angeles. Zomrela na predávkovanie barbiturátmi vo veku 36 rokov. V priebehu desaťročí sa o jej smrti vyskytlo viacero teórií podložených výskumom novinárov aj spisovateľov, podľa ktorých Marilyn Monroe zavraždili.

Marilyn Monroe

Patrick Swayze

Americký herec, spevák a výborný tanečník, ktorý si zahral v obľúbených filmoch ako Duch či Hriešny tanec, zomrel v roku 2009 na zlyhanie základných životných funkcií v dôsledku rakoviny pankreasu, ktorú mu diagnostikovali v roku 2008. Sympatický herec nás opustil vo veku 57 rokov.

Patrick Swayze

Paul Walker

Americký herec, ktorého preslávila najmä rola Briana O’Connora vo filmovej sérii Rýchlo a zbesilo, miloval rýchle autá nielen vo filme, ale aj v skutočnosti. Červené porsche sa mu stalo osudným. Zomrel ako 40-ročný v dôsledku autonehody v roku 2013. Auto narazilo do pouličnej lampy a stromu, pričom po náraze hneď vzbĺklo. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že automobil išiel rýchlosťou 145 km/h, maximálna povolená rýchlosť však bola 70 km/h.

Graffiti Paula Walkera

Heath Ledger

Austrálsky herec, ktorý stvárnil Jokera vo filme Temný rytier, zomrel v roku 2008 na otravu v dôsledku užívania viacerých liekov proti nespavosti a depresiám. Opustil nás veľmi mladý, vo veku 28 rokov. Po jeho smrti mu bol udelený Oscar za rolu Jokera.

Graffiti Heatha Ledgera

Cameron Boyce

Americký herec, spevák a tanečník Cameron Boyce sa preslávil najmä seriálom Jessie a filmom Dospeláci. Zomrel ako 20-ročný v spánku na epileptický záchvat v roku 2019. Záchvat bol dôsledkom zdravotného stavu, na ktorý bol liečený.

Cameron Boyce a jeho graffiti

Gigi & Kobe Bryant

Basketbalové hviezdy zahynuli v roku 2020 pri tragickom páde helikoptéry v meste Calabasas v štáte Kalifornia. Kobe zomrel vo veku 41 rokov, pričom jeho dcéra Gianna „Gigi“ sa nedožila svojich 14. narodenín. Kobe Bryant zanechal po sebe manželku Vanessu a tri ďalšie dcéry – Nataliu, Bianku a Capri.

Kobe Bryant a jeho dcéra Gianna (Gigi)

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: wikipedia.org & biography.com | Foto: Twitter.com, pinterest.com, unsplash.com & weheartit.com