Prečítajte si o zozname seriálov, ktoré ľudia považujú za lepšie ako knihy, ktoré ich inšpirovali. Od amerického fenoménu The 100 až po historickú drámu Outlander!

Porovnávanie seriálov a kníh je niečo, čo sa dotýka každého seriálového a knižného fanatika. Napriek tomu sme sa rozhodli ich porovnať. Je pravda, že by isté seriály neexistovali, ak by knihy o nich neboli napísané, avšak veríme, že existujú televízne adaptácie, ktoré sú skutočne lepšie ako knihy, na ktorých boli založené.

The 100

Kniha o ľuďoch, ktorí sa snažia prežiť po tom, čo jadrová vojna zabila takmer všetkých ľudí na Zemi, je skvelá, ale seriál je oveľa lepší. Oslobodzuje sa od konvencií dystopie, do ktorých upadlo množstvo príbehov z obdobia po Hunger Games, a vytvára si vlastnú cestu. Okrem niektorých zásadných rozdielov v zápletke sa knižná séria The 100 zaoberá oveľa viac tematicky o romantiku ako seriál, ktorý sa primárne zaoberá otázkami prežitia a morálky.

Game of Thrones

V tomto so mnou bude veľa nadšencov kníh nesúhlasiť, ale Game of Thrones ako seriál zaznamenal oveľa väčší úspech ako knižná séria. A oprávnene. Fanúšikovia knižnej série neustále porovnávajú televízne spracovanie s knihami, zvyčajne z hľadiska detailov deja. Pravdou je, že v seriáli sa epické momenty z kníh prežívali oveľa viac, a často dni po vydaní nového dielu ešte stále trendovali po celom internete. Nie je veľa ľudí, ktorí by tento seriál nevideli. Knihy? Nájdu sa aj takí, ktorí o nich vôbec nevedia.

The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles je seriál inšpirovaný knižnou sériou Terryho Brooksa. Nie je síce najlepším seriálom v televízii, ale ide o zábavnú, únikovú, fantazijnú televíznu reláciu s veľkým rozpočtom. Je tiež považovaná za kvalitnejšiu, na rozdiel od 26 kníh v sérii, podľa ktorej bola natočená.

Pretty Little Liars

Pretty Little Liars vo svojej šiestej sezóne klesla v sledovanosti, ale stále je jedným z najviac populárnych seriálov. Seriál exceluje a poukazuje na to, ako dôležité sú postavy na televíznych obrazovkách s charakterom, zápletkou a imidžom, a to aj napriek tomu, že sa tam propaguje vzťah žiačky s učiteľom. To mohli, úprimne, vynechať.

Outlander

Knižná séria Outlander od Diany Gabaldon je vysoko návyková. Napriek jej kvalite je ale seriál oveľa lepší. Krásne zahraný a úplne osviežujúci, aj s vynikajúcim soundtrackom a nádherným prostredím. Zatiaľ čo ženská a romantická povaha tejto drámy o cestovaní v čase je niečím, čo môžeme nájsť vo viacerých seriáloch, máloktoré sú tak fantasticky spracované. Dôkazom je aj samotný počet sérií, ktoré doposiaľ vyšli.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: IMDB, collider.com | Foto: pixabay.com