Ste milovníkom rôznych seriálov a filmov? Ak áno, tak počas celého večera si isto nevšímate len hlavné a vedľajšie postavy a nevenujete pozornosť iba dialógom a predpísanému scenáru. Možno patríte medzi ten typ ľudí, ktorí očkom mrknú aj na iné detaily v pozadí. Príroda, architektúra, interiér a exteriér rôznych budov často odvádzajú našu myseľ. Dnes vám preto prinášame menší zoznam tých najluxusnejších hotelov, ktoré sa preslávili hlavne kvôli tomu, že sa v ich priestoroch natáčali známe filmy.

Hotel Plaza

Ak aj u vás doma máte každoročnú vianočnú tradíciu, v ktorej nesmie chýbať ani film Sám doma, tak vám tento hotel bližšie predstavovať nemusím. Nezbedný a prefíkaný Kevin McCallister, ktorého si zahral Macaulay Culkin, sa v druhej časti úspešného filmu vybral do New Yorku, nie však dobrovoľne. Omylom nastúpil do zlého lietadla, a tak namiesto plánovaného rodinného výletu na Floridu skončil v meste zvanom Veľké jablko. On však nebol vôbec nešťastný. Kto by aj bol? Veď predsa každý z nás túži po takej starostlivosti, akej sa dočkal Kevin v hoteli Plaza.

Hotel Plaza sa nachádza pri Central Parku na Manhattane. Bol otvorený v roku 1907. Má päť hviezdičiek, 19 poschodí a vyše 805 izieb, z toho je 180 apartmánov na predaj a 282 štýlových izieb slúži ako hotelová časť. Jedna noc v slávnom hoteli vás vyjde na 400 eur.

V minulosti tu anglická skupina Beatles mávala tzv. afterparty po koncertoch. V tomto hoteli písala Marilyn Monroe svoje zamilované listy Kennedymu. Michael Douglas a Catherine Zeta Jones si tu napríklad povedali svoje áno. Hotel Plaza je jednoducho hotel snov!

Ako som už vyššie spomínala, niektorí diváci si všímajú aj detaily vo filmoch. Určite ste postrehli, že si na pár sekúnd vo filme Sám doma 2: Stratený v New Yorku zahral aj bývalý prezident Spojených štátov, Donald Trump. Je to z toho dôvodu, že v tom čase, keď sa film natáčal, ho vlastnil sám Trump, a to v rokoch 1988-1995. Podmienkou nakrúcania v priestoroch hotela Plaza bola jeho prítomnosť vo filme.

Hotel Plaza z filmu Sám doma

Beverly Wilshire, A Four Seasons Hotel

Herci Richard Gere a Julia Roberts si zahrali v romantickom filme Pretty Woman. Som si istá, že väčšina z vás ho videla, a nielen raz. Edward sa rozhodne platiť za služby, ktoré poskytuje Vivian. Stane sa jeho spoločníčkou na pár dní. Kým Edward rieši prácu, Vivian si užíva v krásnom hoteli v meste Los Angeles.

Beverly Wilshire sa nachádza v obľúbenej nákupnej štvrti na Rodeo Drive. Ponúka bazén v stredomorskom štýle a vírivku so súkromnými kabínkami. Hostia môžu relaxovať v kúpeľoch, využívať masáže a rôzne ošetrenia tváre. K dispozícii je aj fitness centrum.

Beverly Wilshire Hotel, kde sa odohrával film Pretty Woman

Caesars Palace

Natáčala sa tu jedna z najlepších komédií vôbec. Ako isto dobre viete, hotel Caesars Palace (nie, Caesar tam skutočne nebýval) poskytol svoje priestory na nakrúcanie filmu Vo štvorici po opici. Ten sa odohrával v meste hriechov, Las Vegas. Na natáčanie sa využili hotelové izby, kasína, bazény, chodby, výťahy a aj samotná recepcia, vstupná hala či dokonca strecha hotela.

Caesars Palace je veľmi žiadaný. Svedčia o tom aj ďalšie filmy. Luxusný hotel sa objavil na obrazovkách aj vo filmoch ako Iron Man, Rain Man, Dreamgirls, The Big Short.

"Caesars Palace, kde sa natáčal film Vo štvorici po opici"

The Palace of the Lost City

Na tomto mieste sa natáčal jeden z mojich obľúbených filmov. Herci a zároveň najlepší kamaráti Adam Sandler a Drew Barrymore si zahrali v romantickej komédii Blended. Už počas filmu si každý divák obľúbi ich „dovolenku za trest“. Veď kto by už nechcel vypadnúť na nejaký ten čas do Afriky?

The Palace of the Lost City bol postavený v kráteri vyhasnutej sopky. Tento hotel si vyslúžil prívlastok miesto zázrakov. Môže sa pochváliť bohatým interiérom s ručne vyrezávanými stenami, nábytkom na mieru a stropmi, ktoré zobrazujú klasickú africkú krajinu. Vonku sa nachádza imitácia mora a pláže s palmami, tiež bazén a botanická záhrada.

The Palace of the Lost City z filmu Blended

The St. Regis Bora Bora Resort

Ako vyzerá raj? Asi ako tieto domčeky na ostrove Bora Bora. Niet preto divu, že film, ktorý sa tu natáčal v roku 2009, dostal názov Problémy v raji (Couples Retreat). Zahrali si v ňom Vince Vaughn, Kristen Bell, Jason Bateman, Jean Reno a ďalší.

Zavrite oči a preneste sa na toto miesto obklopené krásnou kryštalickou lagúnou a bielym pieskom. Jeho sto nádherne navrhnutých ubytovacích zariadení má najväčšie vily nad vodou v južných moriach, ako aj nádherné plážové vily, vitríny hrejivej exotickej dreviny, ručne tkaných textílií a regionálneho umenia.

The St. Regis Bora Bora Resort z filmu Couple retreats

Zdroj: robbreport.com & theluxurytravelexpert.com | Foto: pixabay.com