Moskovská zoologická záhrada sa stará o ľadového medveďa, ktorý zostal ochrnutý, keď bol zastrelený viac ako 30 krát. Dikson má veľkú chuť do jedla, ale možno už nikdy nebude chodiť po tom, čo ho letecky previezli z domu, keď ho našli zraneného.

Veterinár odhalil tragický príbeh ľadového medveďa, ktorý už nikdy nebude chodiť po tom, čo si zažil skutočné peklo a len o vlások utiekol hrobárovi z lopaty. Zasiahnutý Dikson podľa ostrova na ktorom sa našiel- bol prevezený do moskovskej ZOO po tom, čo krutý strelec nechal stvorenie rozthať a nechal ho bez plného používanie zadných nôh. Je pravdepodobné, že ho zastrelili, keď narušil osadu na arktickom ostrove pri hľadaní potravy.

„Medveď má viacero rán od výstrelu. Kov z výstrelu sa mu usúdlila v hlave, hrudnej časti aj v samotnej chrbtici. Zviera už nikdy nebude môcť chodiť kvôli takýmto zraneniam. Dúfame, že sa situácia trochu zlepší fyzioterapiou a plávaním. Pokračujeme v boji za medveďa. Napriek všetkým sklamaným prognózam sa Dikson správa výrazne aktívnejšie. Dynamika zdravia je pozitívna , hoci jeho zadné labky sú stále imobilizované,” povedala riaditeľka ZOO Svetlana Akulová.

Lekári tiež určili rozsiahlu myozitídu– pravdepodobne z bočného nárazu. Snehovo biely dravec bol podrobený rôznym vyšetreniam, kde sa zistilo, že rany nemožno vyliečiť chirurgicky, napriek počiatočným nádejám na úplné uzdravenie. Dikson vážil trikrát menej, ako bolo potrebné pri príchode do ZOO, ale teraz sa mu darí na strave králika, rýb a kaše. Zotavujúci cicavec sa teraz musí ťahať na predných labkách.

Ľadové medvede sú Svetovým fondom na ochranu prírody uvedené ako „zraniteľné” , takže správy o početných zraneniach môžu byť alarmujúcim vývojom. Polícia vyšetruje, či medveďa zastrelili nelegálne.

Vedeli ste?

Zdroj: mirror.co.uk|Foto: Moscow ZOO