Najnovšia internetová posadnutosť – manifestácia, hovorí o premýšľaní ako spôsobe dosiahnutia lepšieho života.

To, či manifestácia v skutočnosti funguje, nie je podstatné. Podstatné je to, čomu veríte vy. A to je aj hlavnou myšlienkou samotnej manifestácie. Verte v to, čo chcete a ono sa to splní.

Napríklad, chcete mať veľa peňazí? Predstavte si, že už ich máte. Chcete cestovať? Snívajte o tom. Láka vás predstava veľkej svadby? Stačí nad ňou silno premýšľať a čoskoro sa na jednej nájdete!

manifestácia

Je dôvod, prečo sú knihy ako „Tajomstvo“ a „Sila pozitívneho myslenia“ tak populárne. Z toho vyplýva, že ich nájdete na policiach všetkých nadšencov pozitívneho myslenia a manifestácie. Ponúkajú im portrét sveta, ktorý je mimoriadne príťažlivý. Jedinou prekážkou dosiahnutia každého sna je veľmi sa naň sústrediť. To je celé. Predstierame, že máme peniaze, úspech, šťastie. To ich aicky robí skutočnosťou.

Manifestácia je teda prax myslenia aspiračných myšlienok s cieľom ich premeny na skutočnosť.

Za pol roka si toto slovo vyhľadali ľudia o 669 percent viac ako rok predtým. Inými slovami, tento trend doslova obletel celý svet.

S manifestáciou sa spopularizovali aj pojmy ako „kreatívna vizualizácia“ a „duchovné liečenie„, ako aj kontroverzná (a nebezpečná) teória, že choroby si vytvárajú ľudia vo svojej mysli.

Jednou z obáv psychológov pri manifestácii je to, že sa neberú do úvahy ľudia, ktorých myšlienky môžu byť vo svojej podstate negatívne. Ide o ľudí s úzkosťou, depresiou alebo s inými diagnózami duševného zdravia. Tie sa v poslednej dobe rozšírili v obrovskej miere, napríklad aj samotným koronavírusom.

Preceňujeme sily vlastných myšlienok. Je to veľmi nebezpečné pre ľudí, ktorí sú úzkostliví, alebo majú podobné poruchy. Napríklad niekto s depresiou, kto verí, že ho nikto nemiluje, by si teoreticky mohol myslieť, že len preto, že táto myšlienka vstúpila do jeho mozgu, je to pravda.

Existujú desaťročia vedeckého výskumu, ktoré dokazujú, že pozitívne myslenie nás často skutočne robí spokojnejšími. Preto je menej pravdepodobné, že vynaložíme úsilie na dosiahnutie našich cieľov. Jednoducho si myslíme, že sa veci splnia aj bez našej snahy.

Skutočným nebezpečenstvom je veriť v niečo, čo nie je vedecky podložené a dovoliť tomu, aby nám ovládalo život.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: vox.com | Foto: greatist, pinterest, scoopwhoop