Chalani z populárnej slovenskej reggae kapely Medial Banana sa vynašli a pre fanúšikov odohrali koncert zo svojich obývačiek. Všetci spolu na jednom obraze, ale reálne aj niekoľko kilometrov od seba. Keď vám chýbajú vystúpenia a publikum, spôsob ako si spolu zahrať sa nájde vždy. Medial Banana včera odohrali špeciálnu karanténnu online show, ktorú behom večera videlo už vyše 3500 ľudí.

Počas online koncertu predstavili aj dve úplne nové skladby z albumu Nedotknuteľní, ktorý vychádza pod hlavičkou Reggae Callin’ Records už 15. mája 2020. Predpredaj albumu beží od pondelka 20.4. a každému, kto si behom prvých dvoch dní album objedná, pošlú chalani vlastné originálne video s poďakovaním a pozdravom na Instagram. Tretí štúdiový album Medial Banana obsahuje 13 skladieb, 3 spolupráce a množstvo kvalitnej muziky od reggae, cez ska a rocksteady až po dancehall či drum and bass. Všetko ochutené o vplyvy žánrov ako funky, jazz, rock, world music a pop. Ochutnávku albumu nájdete v snippete na ich youtube alebo sociálnych sieťach.

Kapelu Medial Banana zasiahla pandémia počas spoločnej tour s Polemicom, ktorá sa aktuálne presúva na október. Na tejto šnúre chceli hudobníci pokrstiť svoj spoločný singel “Staré časy”, ktorý pri tejto príležitosti vyšiel na limitovanej zberateľskej 7” platni. Nové CD, nový vinyl, re-press vinylu Rockin’ It ako aj nové tričká, mikiny a šiltovky zoženiete na e-shope Medial Banana . Kapelu môžete v tomto nečase podporiť aj kúpou symbolického vstupného . Zatiaľ ťažko predpovedať ako to bude vyzerať s plánovaným nabitým letom, kapela však pripravuje už ďalšie online koncerty a posiela silu a pozitívnu energiu všetkým svojim priaznivcom. Stay home, stay safe & listen to reggae music!

photo by Matus Zetak

TRACKLIST
Medial Banana – NEDOTKNUTEĽNÍ (Album 2020)

 1. Život ide ďalej
 2. Slnečné brýle
 3. Staré časy ft. Polemic
 4. Rudebwoy
 5. 5,5 milión
 6. We got the vibe ft. Ormay
 7. Keď padá dážd
 8. One love ft. Jimmy Danger
 9. Nedotknuteľní
 10. Môžem všetko
 11. Dekáda v hre
 12. Ten vibe
 13. Detektív vyčmuchal

Label: Reggae Callin’ Records
Predpredaj: https://bit.ly/mb-nedotknutelni-presale

Hudbu a merch Medial Banana nájdeš na:
https://shop.rukahore.sk/medialbanana
FB: https://www.facebook.com/MedialBanana
IG: https://www.instagram.com/medial_banana/
WEB: http://medialbanana.com

Label: Reggae Callin‘ Records
FB: https://www.facebook.com/ReggaeCallin
IG: https://www.instagram.com/reggae_callin
YT: https://www.youtube.com/ReggaeCallin

Zdroj: Tlačová správa / Foto: Dorota Holubova / Matus Zetak